Газовики Роздільнянського району відзначили професійне свято

У другу неділю вересня своє професійне свято відзначають працівники нафтової, газової та нафтопереробної промисловості.

Напередодні свята ми поспілкувалися з начальником Роздільнянського УЕГГ І.М. ТЕКМЕНЖИ. Ілля Миколайович розповів про історію та сьогодення газової служби.

– У Роздільну природний газ прийшов у 1985 році. Вже 22 роки в обслуговуванні Роздільнянського управління експлуатації газового господарства знаходиться близько тисячі кілометрів газопроводу, маємо на сьогодні близько 20 тисяч абонентів. Управлінню підпорядковується, крім Роздільнянського, ще й Великомихайлівський район, а це загалом 60 газифікованих населених пунктів. Ми маємо три дільниці – Роздільнянська, Великомихайлівська і Лиманська. Головна задача працівників, які в них працюють, – ліквідація аварійних ситуацій.

Взагалі, до нашого складу входить багато служб, кожна з яких якісно виконує свої обов’язки. Це служби експлуатації природного газу, служба врізань та підключень (останній ми приділяємо найбільше уваги, тому що вона займається монтажами газових приладів або підключенням нових абонентів), служба охорони праці та обліку газу тощо.

– До початку опалювального сезону залишилось зовсім мало часу. Як йдуть справи із підготовкою до нього?

– Щороку, по закінченні опалювального сезону, по УЕГГ одразу видається наказ про підготовку до наступного опалювального сезону. У ньому детально описується план заходів, які є обов’язковими. Виконання наказу постійно контролюється, для цього регулярно відбуваються виїзди на місця. Протягом року проводиться чималий обсяг роботи. І виконуються вони якісно, адже до сьогоднішнього дня початок жодного опалювального сезону не затримувався з вини газової служби.

– Чи вистачає кваліфікованих кадрів?

– Сьогодні штат працівників УЕГГ налічує 132 спеціалісти. Всі працівники – висококваліфіковані. Обсяг роботи великий, тому щорічно працівники УЕГГ підвищують рівень професіоналізму, проходять навчання та складають іспити на знання кодексу газорозподільної системи.

Професійність та відповідальність працівників неодноразово була відзначена вищим керівництвом. З гордістю хочу назвати двох наших колег, які отримали грамоти від голови правління ради директорів НАК «Нафтогаз України» – це водій АДС С.І. Люба та слюсар Ю.Ф. Болгарин.

Хочеться особливо відзначити молодого і дуже енергійного спеціаліста – головного інженера, заступника начальника О.А. Клеца, а також старшого майстра служби врізань та підключень О.А. Кушнарьова, старшого майстра служби природного газу Г.С. Столбового, старшого майстра Лиманської дільниці Г.Д. Нєнова та інших.

Наші спеціалісти працюють стабільно, немає плинності кадрів. Умови для роботи вважаю гідними. Завдяки керівництву області зарплата виплачується своєчасно і в повному обсязі. За останні роки ми провели ремонти у кабінетах, забезпечивши по максимуму гідні, сучасні умови для кожного співробітника. У перспективі є ще багато планів, зокрема щодо ремонту фасаду будівлі та даху тощо.

Говорячи про наше обласне керівництво, хочу особливо подякувати президенту компанії ПАТ «Одесагаз» І.Л. Учителю, виконавчому директору В.О. Герасименку, заступнику виконавчого директора з фінансових питань Н.С. Мітюченко за професійний підхід до своєї справи, за підтримку, яку повсякчас відчуваємо.

– Коли йде мова про Ваш колектив, не можна не згадати про футбольну команду роздільнянських газовиків, яка показує гарні результати гри.

– Так, дійсно, наші футболісти часто посідають призові місця. Так склалося, що наше професійне свято співпадає з Днем фізичної культури і спорту України. Щорічно ПАТ «Одесагаз» проводить спартакіаду серед районів області. У травні цього року дана спартакіада проводилася в Роздільній. Наші хлопці посіли переможне перше місце. Команда газовиків бере участь і в інших турнірах району та міста. Також наша команда цього року перемогла у розіграші Кубку Руслана Поліщука. (Від ред.: про перемоги команди наших газовиків свідчать чисельні кубки у кабінеті керівника).

– Ви очолюєте управління вже тривалий період. Цілодобове газопостачання у наших оселях свідчить про Ваш професіоналізм та правильну організацію робочого процесу. Кого вважаєте своїм наставником у цій справі?

– На посаді керівника я працюю з 2004 року. Протягом 43-х років існування нашого управління тут змінилося троє керівників.
У переддень свята хочу згадати першого начальника Роздільнянського УЕГГ, який близько тридцяти років очолював управління і якого, на жаль, вже немає з нами, – це В.В. Радованов. Також хочу привітати з професійним святом його наступника В.І. Нерознака. Слова вдячності – всім ветеранам газового господарства, які нині перебувають на заслуженому відпочинку. Ці люди закладали фундамент, на якому зараз працює та розвивається управління.

– Чого б хотіли побажати своїм колегам у переддень свята?

– Висловлюю щиру подяку всім працівникам УЕГГ, які щоденно проявляють самовідданість і майстерність, відповідальне ставлення до своєї справи, виконуючи свої професійні обов’язки. У цей передсвятковий день бажаю вам і вашим родинам міцного здоров’я, добробуту, миру, процвітання та нових успіхів!

– Дякую за розмову! Зі святом Вас!

Інтерв’ю вела

Юлія ГАНГАН.

Залиште свій коментар