ФСБ РФ тероризує українських громадян в акваторії Азовського моря

Контррозвідка СБУ фіксує грубі порушення норм міжнародного права з боку співробітників ФСБ РФ щодо громадян України, які на законних підставах здійснюють вилов водних живих ресурсів в акваторії Азовського моря. Про це інформує пресцентр відомства

Російська спецслужба незаконно затримує українських громадян, а потім через погрози і шантаж добивається неправдивих свідчень про, нібито, браконьєрський вилов риби. Зокрема, в 2018 році представники берегової охорони ФСБ РФ незаконно затримали 2 українців, які на риболовному човні знаходилися в акваторії Азовського моря неподалік Бердянська.

Незважаючи на відсутність підстав для затримання, адже при огляді українського судна не було виявлено ніяких засобів ловлі риби і заборонених до вільного обігу речей, українських громадян в примусовому порядку доставили до Єйську Краснодарського краю.

Надалі, без присутності адвокатів, представників консульської установи чи інших уповноважених осіб представники ФСБ РФ провели допити незаконно затриманих українців і вимагали підписати неправдиві свідчення про браконьєрський вилов водних живих ресурсів забороненими знаряддями лову.

У зв’язку з відмовою наших співвітчизників підписувати такі визнання, представники російської спецслужби вдалися до погроз інкримінувати їм диверсійну і шпигунську діяльність проти РФ, яка передбачає позбавлення волі строком на 20 років. ФСБ РФ цинічно не приховує своїх методів, відверто заявляючи про проведення повторного огляду судна, під час якого буде “знайдено” зброю, вибухівку, наркотики тощо.

Перебуваючи перед реальною загрозою тривалого тюремного ув’язнення, українські громадяни змушені були дати неправдиві свідчення. Відносно них було порушено кримінальну справу за ч. 3 ст. 256 і ч. 1 ст. 258-1 Кримінального кодексу РФ про незаконний рибний промисел. Українці перебували в різних місцях позбавлення волі на території РФ. Після звільнення на них було накладено штраф і конфісковано в якості доходу державі-агресору катер і інше особисте майно.

Служба безпеки України відзначає, що така діяльність російських спецслужб є порушенням міжнародного права і носить системний характер. Вона супроводжується інформаційними кампаніями в ЗМІ РФ, які повинні підірвати імідж України перед міжнародною спільнотою як держави, яке шкодить екологічній фауні Азовського моря, розвитку та оновленню біоресурсів, сприяє його забруднення тощо.

Преслужба СБУ.

Залиште свій коментар