Джура-2023

Душу — Богові,
Життя — Україні,
Честь — собі.
Майданчиком для проведення міського етапу військово-патріотичної спортивної гри “Джура” в Роздільнянській міській територіальній громаді цього року став Кам’янський ліцей. Збір команд почався зранку і тоді ж учаcники облаштували табір.
Початок ігор ознаменувало шикування команд. Прозвучав Державний Гімн України. Хвилиною мовчання вшанували загиблих Захисників та Захисниць України.
В умовах російсько-української війни військово-патріотичне виховання молоді має велике значення, адже дає знання та навички виживання в складних обставинах, вчить швидко приймати рішення та військової дисципліни.
Брали участь в міському етапі “Джури-2023” п’ять роїв: “Характерники” Роздільнянського міського ліцею №1, “Незламні” Кам’янського ліцею, “Запорожці” Кошарського ліцею, “Бурдівські козаки” Бурдівського ліцею та “Молода Січ” Роздільнянського міського ліцею №2.
Почесні гості свята: Роздільнянський міський голова Валерій Шовкалюк, перший заступник міського голови Ольга Босюк, заступники міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Сергій Крилов, Микола Петровський та Денис Петров, керівник апарату міської ради Олександр Ісаєв, т.в.о начальника відділу освіти Ольга Онуфер, директор КЗ “Роздільнянський центр освіти” Микола Сухий, представник Роздільнянського РЦК та СП, головний сержант Андрій Буймович, старости Кам’янського старостинського округу Олександр Александров, Єреміївського — Сергій Турчук, Кошарського — Віталій Чергуца, та шанований вчитель-ветеран Кам’янської школи, колишній директор Василь Діденчук. У проведенні гри брали участь медпрацівники та військовослужбовці, які в складі журі оцінювали проходження конкурсів на медичну та військову тематику.
Під час офіційної церемонії відкриття з вітальним словом звернувся Роздільнянський міський голова Валерій Шовкалюк, який підкреслив: “Діти сьогодні є такими ж патріотами як наші військові, які захищають нашу землю від рашистів. Віримо, що скоро настане перемога і ми будемо жити на вільній землі під мирним небом. А військово-патріотичне виховання та традиції нашого народу підтримуватимуться та сприятимуть вихованню у молоді шляхетності, мужності та найкращих моральних якостей”.
Журі оцінювало рої за результатами конкурсів, які пройти учасникам було не так просто. Зокрема, змагалися у конкурсах “Впоряд”, “Смуга перешкод”, що включала в себе декілька завдань на фізичну витривалість і підготовку – “Маятник”, “Переправа по купинах”, “Підлаз”, “Переправа по жердинах”, метання гранати в ціль, перенесення потерпілого, рух гусячим кроком, “Рятівник”, “Линва”, “Стрільба” (практичні навички з автоматом), “Ведун” (знання історії) та фінальний акорд конкурс “Ватра”, під час якого команди демонстрували творчі виступи на міні-стадіоні с. Кам’янка.
В перерві між конкурсами дітей пригощали смачною юшкою та кашею.
За результатами перше місце та перехідний кубок гри “Джура” отримав рій “Незламні” Кам’янського ліцею (директор Валентина Петровська), друге місце посіли “Характерники” Роздільнянського міського ліцею №1 (директор Світлана Гоцульська), третє “Бурдівські козаки” Бурдівського ліцею (директор Надія Ткач).
Привітав рої із завершенням міського етапу військово-спортивної патріотичної гри заступник міського голови Сергій Крилов, який відзначив, що програвших серед учасників нема та визначити найсильніших журі було складно. Від Роздільнянського міського голови Валерія Шовкалюка та міської ради всі команди були нагороджені подяками, переможці — кубком, а призери грамотами за зайняті призові місця.
Військово-спортивна патріотична гра “Джура-2023” пройшла на високому рівні, чому сприяла злагоджена робота керівництва Роздільнянської міської ради, відділу освіти, КЗ “Роздільнянський центр освіти”, старости Кам’янського старостинського округу Олександра Александрова, представників центру Роздільнянського РЦК та СП, директорів навчальних закладів, учні яких брали участь у змаганнях та всіх причетних.
Окремо відзначимо великий об’єм роботи, проведений колективом Кам’янського ліцею на чолі з Валентиною Петровською, при підготовці до міського етапу “Джури”. На базі ліцею ця гра проходить не вперше і організація завжди на належному рівні, та це особливо важливо в умовах воєнного стану.
Рої “Незламні” та “Характерники” представляють Роздільнянську міську громаду в Великоплоскому, де відбувається районний етап “Джури-2023” вже сьогодні, 15 травня.
Джерело: Роздільнянська міська територіальна громада

Залиште свій коментар