Допомога батьків в облаштуванні укриття – добровільна справа

У соціальній мережі Фейсбук користувач Андрій Бондарець поширив пост щодо облаштування бомбосховищ для закладів освіти, в тому числі із залученням місцевою владою батьків.

Журналістка редакції газети «Вперед» з метою роз’яснення ситуації звернулась до керівництва Роздільнянської міської територіальної громади та отримала коментарі від заступника міського голови Сергія Крилова.

Комісійно визначалися потреби навчальних закладів громади, технічні можливості наявних приміщень, які б відповідали нормам Державної служби з надзвичайних ситуацій для облаштування укриттів та необхідність у придбані мобільних бомбосховищ, де іншого передбачити неможливо. Так, за 2022-2023 рік на придбання мобільних бомбосховищ, на проведення капітального ремонту нині діючих, їх облаштування та облаштування придбаних з місцевого бюджету виділено 15 млн 163 тис. грн (частина коштів вже освоєна, частина – в процесі).

Водночас, відкритим залишалось питання щодо початку учбового процесу в очному форматі учнів 5-11 класів Роздільнянського міського ліцею №4, адже приміщень, які б відповідали вимогам, у закладі немає (до відома – для учнів молодшої школи, що знаходиться по вул. Г. Кірпи, буде встановлено мобільне бомбосховище). Тому була розглянута можливість облаштувати приміщення недобудови, що розташоване по вул. Свято-Миколаївська, 19, неподалік від школи.

Щоб розпочати учбовий процес у режимі офлайн у Роздільнянському ліцеї № 4, нами було розглянута можливість облаштування первинного укриття у цокольних приміщеннях недобудови неподалік від закладу та вже попередньо погоджено з ДСНС. Але варто зазначити, що дана будівля не є власністю Роздільнянської міської ради, що унеможливлює виділення коштів з місцевого бюджету. Його облаштування робиться силами міської ради із залученням відповідних служб, небайдужих підприємців тощо, але без жодної копійки. У комунальній службі міської ради є в наявності 10 жінок – технічних працівниць, які вже були задіяні для прибирання приміщень зазначеної будівлі, в результаті чого було вивезено два причепи зі сміттям. Але потрібно було проводити ще додаткові роботи, а саме: прибирання будівельного сміття та підсипання підлоги піском, що вимагало більшого фізичного навантаження. Тому адміністрація школи звернулась до батьків з проханням долучитися до прибирання, у кого є така можливість і бажання. Хочу наголосити – це була виключно добровільна акція, і я вдячний тим батькам, які долучилися до неї, – зазначив Сергій Миколайович.

Наразі силами працівників комунальної служби встановлюються металеві двері, також будуть встановлені металеві ставні на вікна, проведено електропроводку, прибрано, сплановано та підсипано піском територію навколо недобудови (від ред. – всі ми чудово знаємо, в якому жахливому стані знаходиться дана територія, тож роботи чимало). Знову ж таки, як наголосив Сергій Крилов, на проведення вищезазначених робіт з місцевого бюджету грошей не передбачено, вони проводитимуться коштом КП «Роздільнянський міський водоканал».

Зазначимо, що всього у Роздільнянському міському ліцеї № 4 навчається 578 учнів, із них: молодша школа – 200 осіб, старша школа – 378. Загальна квадратура приміщень первинного укриття недобудови складає 360 квадратних метрів, відповідно до норм у ньому може бути розміщено 600 осіб. Тобто, це дасть змогу забезпечити очне навчання всіх учнів старшої школи ліцею.

Крім того, як зазначив Сергій Крилов, на облаштування укриттів, згідно з вимогами ДСНС, в інших навчальних закладах, які є власністю територіальної громади, передбачені кошти з міського бюджету і цим займатимуться виключно комунальники.

Звісно, слово «облаштування» не включає в себе обов’язкову розмальовку стін, або створення додаткових умов для перебування дітей в укриттях. Наше завдання задовольнити вимоги служби ДСНС та гарантувати безпеку дітей у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Тому, якщо адміністрація закладу разом з батьками виявлять бажання покращити умови перебування дітей в приміщеннях – це теж виключно добровільна справа.

P.S. Про те, як працюватимуть заклади освіти громади з нового навчального року, де розташовані та які укриття, на скільки дітей та яким чином будуть проводитись заняття по кожному закладу, повідомимо додатково, після проведення об’їздів комісії по навчальних закладах територіальної громади.

Наталія Буковська

Залиште свій коментар