Добра тобі і злагоди, Єреміївко!

Гучно відсвяткували день села єреміївці. Розпочалися урочистості з відкриття в центрі села пам’ятного знаку примусовим переселенцям, які 65 років тому з віками обжитих земель Західної України були переселені до Єреміївки.

DSCN6749
Освячення пам’ятного знаку вимушеним переселенцям в с. Єреміївка

 Метою возведення пам’ятника було пролиття світла на історичні події минулого століття, висловлення підтримки місцевої громади старшому поколінню, інформування нинішнього та застереження майбутнім поколінням і, взагалі, усього людства від того, щоб такі тяжкі події більше ніколи не повторювались.

DSCN6765
Привітання від гостей свята єреміївцям

Здолавши неймовірні фізичні труднощі, період акліматизації та душевне потрясіння, проявивши величезне терпіння, переселенці лишили в собі високу мораль та гідність. Окропивши цю землю сльозами, потом і кров’ю вони зробили її рідною для наступних поколінь. Кожен із присутніх мав змогу ознайомитись із історією переселення та переглянути спогади свідків тих часів, які були вміщені в брошурі у пам’ять про примусове переселення батьків, дідів та прадідів із с. Лобізва Нижньо-Устріцького району Дрогобицької області в 1951 році. Ось один із віршів, що відкриває брошуру “І досі сниться хата під горою…”:

Примусовим переселенцям із Західної України присвячується

Їх вирвали безжально із корінням,                                                                    

З праотчих місць погнали у світи,

На вічний біль й душевні потрясіння,

І на людські страждання прирекли.

Над ним було “Боже проведіння”,

Тому здолати труднощі  змогли,   

Глибоку віру в серці і надію,

Мораль високу й гідність зберегли.

Цю землю, окропивши  кров’ю, потом і слізьми,

Батьки заповіли мені і тобі,

А наш обов’язок – повік  їм бути вдячним,

І пам’ятати завжди,  чиї ми доньки і сини.

Ольга Новацька,

с. Єреміївка.

Після відкриття пам’ятного знаку розпочалась концертна програма, яку підготували місцеві творчі колективи. До присутніх звернулась Єреміївський сільський голова Є.В. Ільящук, яка привітала усіх присутніх зі святом, подякувала причетним до возведення пам’ятного знаку та організації святкування. 

Танок з нагоди Дня села

  Також із вітальним словом виступив голова районної ради Ф.В. Сігал, побажавши єреміївцям процвітання рідного села та добробуту кожній оселі. Депутат Одеської обласної ради І.Ю Іоганов від себе особисто та від народного депутата України О.С. Пресмана привітав місцевих мешканців зі святом та додав ще й подарунок місцевій громаді – ноутбук.

3
Частування для гостей свята

Депутат Одеської обласної ради В.В. Фінік організував для місцевої громади безкоштовні смачні хот-доги та холодну воду, яка була доречна в таку спекотну погоду.  Крім того, за ініціативи Владислава Васильовича, свято проходило під музичний супровід духового оркестру із Щербанки. Присутнім на святкуванні був і депутат районної ради С.В. Маслов, який надав матеріальну допомогу на розвиток місцевої футбольної команди.

Слово-звернення мали й земляки-благодійники, які допомогли спільно із односельцями провести захід на високому рівні та зробили свій внесок у придбання та встановлення пам’ятного знаку, – А.В. Мадей та Южненський міський голова В.М. Новацький. Редакція поцікавилась у такого поважного гостя, що йому запам’яталось найбільше та яким він бачить розвиток села в майбутньому:

– Ви знаєте, де б я не був, чим би не займався, які б посади не обіймав, – все одно душею в Єреміївці. Усі сни, що мені сняться, – лише про рідний край. Я тут народився, вчився, розпочав свою трудову діяльність, працюючи головою колгоспу, тут батьківський дім. Для мене кожен куточок села знайомий та сповнений спогадами. Найбільш яскравими лишилися спогади з дитинства, як батьки вперше вели мене в дитячий садочок, у школу, як допомагав пасти череду корів – кожен момент для мене дуже дорогий та приємний. Село жило, підприємства розвивались, робота кипіла, повсюди гомоніли діти… На жаль, зараз, як і у більшості населених пунктів, все змінилось не на краще, і це при тому, що Єреміївка вдало географічно розташована, має всю необхідну інфраструктуру. В першу чергу, на моє глибоке переконання, необхідно створювати нові робочі місця, що дасть можливість розвиватися селу. Зі свого боку, я та моя родина, найближчі друзі – земляки постійно підтримуємо місцеву громаду, допомагаємо у вирішенні проблемних
питань.

Поділився Володимир Миколайович й досягненнями очолюваного ним м. Южне – маленької часточки Європи на теренах Одеської області.

DSCN6817
На святі виступили маленькі єреміївці

Силами сільської ради серед присутніх була розіграна безпрограшна лотерея, де головним призом стали четверо поросят. Були визначені переможці конкурсів у різних номінаціях, яким вручені цінні подарунки. Для єреміївців та гостей заходу організували різноманітні смаколики: запашну юшку, гарячий ароматний плов, бутерброди тощо. Завершився захід дискотекою та святковим феєрверком.

Навколо відчувався позитив та гарний настрій. Хочеться вірити, що й  Єреміївка теж стане куточком Європи у Роздільнянському районі, а єреміївці житимуть у злагоді та добробуті.

Наталя Буковська.

 

Залиште свій коментар