До уваги отримувачів житлових субсидій!

Кабінет Міністрів України постановою «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 18.08.2017 року № 609 переглянув правила призначення субсидій на оплату комунальних послуг (далі за текстом – Постанова № 609). Знову змінився Порядок надання субсидій для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг. Відповідна постанова № 609 набула чинності 19 серпня.

Які зміни передбачені постановою?

Зменшено період, за який враховують доходи домогосподарств для призначення їм житлових субсидій. Тепер субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначають, виходячи із середньомісячного сукупного доходу осіб за два квартали, а субсидію на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива – виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік.

Що це означає?

Розрахунок субсидії на опалювальний сезон у жовтні здійснюватимуть на підставі доходів за перший та другий квартали поточного року. Для пенсіонерів, які, крім пенсії, не отримують інших доходів, до сукупного доходу зараховуватимуть розмір пенсії за останній місяць періоду, за який враховують доходи.

Споживачам з яким боргом за ЖКП не призначать субсидії?

Визначено максимальну суму заборгованості – 20 неоподатковуваних мінімумів – це становить 340 гривень, що ще дає право на призначення субсидії. Таким домогосподарствам призначатимуть субсидію без попередньої сплати боргу. За наявності простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг понад 340 гривень субсидію на наступний строк не призначатимуть, і такі домогосподарства матимуть право на субсидію лише в разі документального підтвердження оплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію.

Скорочено соціальні нормативи на газ. Для яких споживачів? Як це вплине на розмір субсидій?

Справді, зменшено норми на газопостачання, а саме Постановою № 609 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 „Про встановлення державних .соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” в частині перегляду соціальних нормативів споживання газу для приготування їжі та підігріву води, а саме: за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача було 7,1 куб. м на одну особу на місяць, стало 5,4 куб. м; за наявності газової плити та газового водонагрівача було 14 куб. м на одну особу на місяць, стало 10,5 куб. м.

Які ще зміни внесено постановою?

Конкретизовано норму, що субсидія не може бути призначена одночасно за місцем реєстрації особи та місцем її фактичного проживання. Також надано право опікунам чи піклувальникам недієздатних осіб працездатного віку, над якими встановлено опіку, звернутись за призначенням субсидії їхнім підопічним. Крім того, важливим є те, що до сукупного доходу опікуна (піклувальника) у разі його звернення за призначенням субсидії за місцем реєстрації не будуть враховувати пенсії і соціальні виплати, які отримує опікун (піклувальник) на підопічних дітей і недієздатних осіб. Адже такі соціальні виплати будуть зараховані до сукупного доходу підопічних дітей і недієздатних осіб за місцем їхньої реєстрації.

Постановою № 609 від 19.08.2017 р. передбачено, що в разі смерті особи, якій було призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення, частина невикористаної суми субсидії виплачується одній з осіб, з урахуванням яких було призначено субсидію, за заявою такої особи.

Увага! Видача повідомлень про призначення субсидії на опалювальний період 2017-2018 років розпочнеться не раніше листопада поточного року.

Лариса Знахарук,

керівник управління соціального захисту населення РДА.

Залиште свій коментар