До ліквідації масштабної лісової пожежі та її наслідків – готові

Спеціальне об’єктове навчання цивільного захисту проведено в Роздільнянському районі. Тема  практичного заходу була обрана з урахуванням реальних небезпек пожежонебезпечного періоду, а саме: «Дії органів управління та сил цивільного захисту територіальних громад, об’єктових формувань, підрозділів оперативно-рятувальної служби  цивільного захисту з ліквідації масштабної лісової пожежі та її наслідків».

Проведення заходу відбулось на території Великомихайлівського лісництва Філії «Одеське лісове господарство» ДП «Ліси України», яке характеризується різноманітністю лісових насаджень листяного і хвойного лісу,  густою рослинністю та складним рельєфом місцевості.

З надходженням повідомлення про умовну пожежу, до ліквідації загоряння були негайно залучені найближче розташовані пожежо-рятувальні підрозділи 5-го Державного пожежо-рятувального загону ГУ ДСНС України в Одеській області та  пожежної команди лісового господарства.  Надалі, для запобігання розповсюдження низової пожежі з використанням тракторно-плугової техніки МТЗ-82 були облаштовані мінералізовані смуги по  фронту  розповсюдження вогню. Рішуче діяли працівники лісництва із застосуванням ранцевих вогнегасників, хлопавок. Медичні працівники надавали екстрену допомогу двом умовно постраждалим вогнеборцям на розгорнутому на базі місцевої амбулаторії санітарному посту.

Однак, за задумом навчання, цього було недостатньо у зв’язку з подальшим невпинним розвитком події. З виникненням верхової рухомої пожежі для облаштування протипожежних розривів було залучено аварійно-рятувальне відділення з використанням ручного механізованого інструменту спеціального аварійно-рятувального автомобіля САРМ-Л. Водночас, автоцистернами одного із суб’єктів господарювання територіальної громади ТОВ «Оскар» організований безперебійне підвезення води для встановлення водяної захисної завіси із застосуванням пожежних лафетних стволів.

У ході ліквідації надзвичайної події оптимальні рішення впроваджував керівник гасіння лісової пожежі Михайло ДЯДЮК, голова ділянки лісництва, разом із створеним оперативним штабом, до складу якого увійшли представники територіальних підрозділів ДСНС та Національної поліції, лісового господарства та Великомихайлівської селищної територіальної громади.

На другому етапі спеціального навчання була показана робота евакуаційних органів Великомихайлівської селищної територіальної громади щодо оповіщення, збору, ведення обліку, транспортної евакуації та подальшого тимчасового розміщення мешканців с. Кардамичове у випадку загрози розповсюдження полум’я та диму на  населений пункт.

За переглядом подій уважно спостерігали керівники і відповідальні фахівці з питань цивільного захисту сільських, селищних та міських територіальних громад району, які були запрошені на практичний навчальний захід.

По завершенню усіх етапів навчання підсумки підбив голова Роздільнянської районної державної (військової) адміністрації Сергій ПРИХОДЬКО, який високо оцінив підготовку рятувальників, правоохоронців, працівників лісового господарства та місцевої влади до реагування на можливі надзвичайні ситуації природного характеру.

Роздільнянське РУ Головного управління ДСНС України в Одеській області

Залиште свій коментар