ДНІПРО: історичне, чуйне, інноваційне, самоорганізоване, розвиваюче

НА ОЗНАЙОМЛЕННЯ з ефективними ініціативами та введеними новаціями у м. Дніпро припав другий день престуру Дніпропетровщиною.

Дніпро історичне

За ініціативи міського голови Дніпра Бориса Філатова 2020 рік був проголошений роком Олександра Поля – громадського і культурного діяча, мецената, почесного громадянина міста, який жив у XIX столітті. Краєзнавці з високою ймовірністю встановили місце поховання Олександра Поля, яке вважалося втраченим. Саме з прогулянки до Севастопольського парку, де наразі тривають археологічні розкопки, розпочався екскурс журналістів в історію. Окрім пошукових робіт, щоб дізнатися більше про видатного земляка, серед
дніпровської молоді проводяться цікаві лекції, костюмовані екскурсії та тематичні заходи.

Дніпро чуйне

Досконало підійшло  керівництво міськради до проблеми з безпритульними собаками. Тут навіть створили спеціалізоване комунальне підприємство «Зооконтроль», яке займається відловом, стерилізацією, вакцинацією та чіпуванням безпритульних тварин. Для цього придбано дві спеціально обладнані машини для проведення рейдів (окремі бокси, система кондиціювання тощо). Після стерилізації безпритульну собаку залишають на два тижні на підприємстві у спеціальному вольєрі, розповсюджують інформацію через соціальні мережі, щоб знайти для чотирилапого друга господарів. Якщо такого не знаходиться, відпускають на волю у тій місцевості, де знайшли. Створена система реєстрації домашніх тварин. Окрім цього на території підприємства розташована ветеринарна клініка, де надається кваліфікована допомога тваринам. У планах – збільшення кількості вольєрів, виділення окремого поверху для надання послуг котам. Активно співпрацюють з волонтерами та громадськими організаціями щодо захисту тварин.

Дніпро інноваційне

Журналісти мали змогу ознайомитись із досягненнями та новими проєктами комунального
підприємства «Дніпровський електротранспорт», екскурсію по якому провів директор Департаменту благоустрою та інфраструктури міськради Ігор Маковцев. За місяць тут реанімують близько шести вагонів до працездатної одиниці. Як приклад, капітальний ремонт одного вагона трамваю коштує до 2 млн грн, натомість придбати новенький – від 1 млн євро. Термін «унікальний» лунав з вуст керівника неодноразово:
унікальне обладнання вагоноремонтної майстерні, унікальна фарбувальна камера, унікальні машини та устаткування. Це є підтвердженням того, що головним напрямком діяльності мерії та керівництва КП є постійне оновлення та інноваційний підхід до роботи підприємства.
По завершенню екскурсії бонусом для журналістів стала можливість проїхатись вуличками привітного Дніпра на екскурсійному «трамвайчикукабріолеті» аж до самої мерії, а кожному пасажиру був розданий щасливий квиток на згадку.

 

Дніпро самоорганізоване, розвиваюче

Цікава розмова з очільником Дніпра відбулась у журналістів по завершенню насиченого престуру. Поки чекали на аудієнцію з мером, кожен звернув увагу на чотири, здавалось би, непримітні картини на стіні у приймальні. Це  були схеми найрозгалуженіших метрополітенів світу, серед яких метрополітен Дніпра лише з однією лінією. Але і в даному напрямку керівництво міста вже працює: наразі триває будівництво ще трьох станцій, які планують відкрити до 2021 року.
З Борисом Філатовим говорили про історичні постаті, взаємовідносини із громадськістю, переваги
передачі низки повноважень на місця, про самоорганізацію населення тощо. Приємна атмосфера стала запорукою насиченого діалогу. Напевне всім присутнім запам’яталось висловлювання Бориса Філатова: «Мабуть, всі читали роман В. Шекспіра «Ромео і Джульєтта». Так от, на моє глибоке переконання, це не історія про кохання, це історія боротьби двох кланів того часу, які на вівтар своїх амбіцій та майнових відносин поклали життя своїх дітей. Тобто, Шекспір – це не про любов, це про місцеве самоврядування». А на згадку про Дніпро від мера міста кожен отримав оригінальні презенти. На цьому престур Дніпропетровщиною добіг кінця, залишивши по собі приємні враження та бажання відчути позитивні зміни і на Роздільнянщині.
Але на цьому наш екскурс по успішних ОТГ не завершується, адже моїй колежанці Юлії Ганган випала нагода взяти участь у престурі Сумщиною, про що детальніше – в наступних номерах газети «Вперед» у рубриці «Престур Сумщиною. Історії успіху».

Наталія БУКОВСЬКА

Залиште свій коментар