Для учнів Слобідського НВК провели захід з правового виховання та формування правової культури

Однією з основних задач поліції є правове виховання молоді та формування в неї правової культури громадянина України. Це передбачає не тільки знання своїх прав і обов’язків, основних нормативних актів діючого законодавства, а й вміння вести себе в нестандартних ситуаціях, що можуть статися у будь-який момент, особливо коли поруч не має дорослих. Інспектор ювенальної превенції Роздільнянського ВП ГУНП в Одеській області старший лейтенант поліції Олексій Дмитренко провів чергову зустріч з учнями 7-8 класів Слобідського НВК та ЗОШ № 2 м. Роздільна.

На початку бесіди правоохоронець пояснив дітям, що поліція не тільки затримує порушників закону, а й допомагає та захищає всіх, хто цього потребує. І як що, хтось потрапив в справжню біду, потрібно негайно звернутися до поліції. Але дитячі пустощі, а саме, надання неправдивої інформації по телефону спецлінії «102» тільки відволікають поліцейських від роботи. Далі обговорювалися актуальні питання: «Як не стати «жертвою» кримінального правопорушення та Інтернет – шахраїв? Як треба діяти, коли ти став свідком  злочину?».

Діти уяснили: щоб не потрапити «в поле зору злочинця» необхідно не провокувати його носінням дорогих прикрас та гаджетів, особливо в темну пору доби. Прикраси краще залишати вдома, а телефони носити у внутрішній  кишені одягу, а не тримати його в руках, йдучи по вулиці. А  щоб не стати жертвою Інтернет – злодіїв, в соціальні мережі потрібно викладати мінімум інформації щодо себе та своїх близьких, не вказувати адресу та контактні телефони, не хизуватися фотографіями дорогих подарунків та виставляти інтимні фото в соціальних мережах.

Також поліцейський звернув увагу на те, що трапляються випадки, коли діти стають випадковими свідками злочину або хтось з однолітків поділився тим, що потрапив на «гачок» до Інтернет – злочинців. Таки випадки не потрібно замовчувати, а необхідно повідомити про це дорослим або до поліції. Чуйність та уважність до чужої біди іноді рятує людське життя. Діти жваво брали участь в обговоренні цих дуже важливих питань. Ставили запитання та отримували кваліфіковані відповіді від поліцейського.

Роздільнянський ВП ГУНП в Одеській області.

 

Залиште свій коментар