Діти та студенти, які мають статус внутрішньо переміщеної особи, мають право на пільги під час навчання

✔️ Безкоштовне харчування
На нього мають право діти зі статусом ВПО або які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, які навчаються у дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форми власності.
✔️ Оздоровлення дітей
Діти-ВПО мають право на безкоштовне оздоровлення та відпочинок.
Оздоровлення та відпочинок дітей може фінансуватися з державного бюджету, місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ та організацій, професійних спілок і фондів, добровільних внесків юридичних та фізичних осіб, інших джерел, не заборонених законодавством.
При цьому під час розв’язання питання щодо першочерговості оздоровлення та відпочинку дітей враховується соціальний статус дитини та матеріальне становище сім’ї, у якій вона виховується.
Щоб дізнатися про можливості відправити дітей на оздоровлення чи відпочинок, батькам варто звернутися до органів місцевого самоврядування, профспілки, благодійних організацій.
✔️ Підтримка під час здобуття освіти
Зокрема, студенти ВПО денної форми навчання мають право на: соціальну стипендію, пільгове чи безоплатне проживання в гуртожитках, державну цільову підтримку для здобуття вищої освіти у державних та комунальних навчальних закладах у вигляді повної оплати навчання за рахунок коштів загального фонду державного або місцевих бюджетів.
За детальною інформацією про пільги студентам варто звернутися до адміністрації свого навчального закладу.
Джерело: Безоплатна правнича допомога 

Залиште свій коментар