Діти на канікулах

Ювенальні поліцейські Одещини нагадують батькам правила безпеки

Зимовий відпочинок триває. Кожен проводить його по-різному. Головне – щоб усі дотримувалися заходів, які убережуть здоров’я та життя дітей.

Батьків старшого юнацтва, яке більше часу проводить поза домівкою в колі однолітків, закликаємо контролювати, де і з ким перебувають ваші сини і доньки. Нагадуйте їм про згубний вплив на організм тютюну, алкоголю та наркотиків, а також ризик стати жертвою правопорушення під час прогулянок у пізній час.

Батькам підлітків слід бути уважнішими до того, якими ресурсами діти користуються в інтернет-мережі, і пояснювати їм, за яких обставин з якими небезпеками вони можуть зіштовхнутися. Якщо діти йдуть на прогулянку, неодмінно нагадайте їм правила дорожнього руху, передусім, що дорогу слід перетинати по пішохідному переходу, переконавшись, що поблизу нема транспортних засобів або водії помітили пішоходів і зупиняються. В умовах недостатньої видимості забезпечте їх світловідбивними елементами, або вони були помітними для кермувальників. Не допускайте, щоб діти пізно поверталися додому.

Менших дітей вчіть бути обережними з незнайомцями, не боятися відмовити людям, яких вони не знають, коли ті просять гаджет, велосипед тощо, бо часто такі речі беруть і не повертають. Якщо дітей доводиться залишати самих удома, нагадайте їм правила безпеки у побуті, подбайте, щоб їм не були доступні предмети та речовини, що можуть призвести до пожежі, опіків чи отруєнь. Натомість вони повинні мати під рукою заряджені телефони з номерами, за якими зможуть звернутися по допомогу у тій чи іншій ситуації.

В умовах війни обов’язково говоріть з дітьми про мінну небезпеку. Пояснюйте їм, що наближатися до об’єктів, де були обстріли та влучання, небезпечно для здоров’я і життя. Також небезпечно наближатися до підозрілих або явно вибухонебезпечних предметів, а брати їх у руки – і поготів.

Діти повинні до автоматизму бути навчені під час сигналу «Повітряна тривога» йти в укриття, принаймні у схованку за дві стіни.

Будьте уважними та чуйними до своїх дітей, спілкуйтеся з ними, пояснюйте все, що відбувається навкруги, навчайте власним прикладом, оберігайте. І нехай ніщо не затьмарить їхній відпочинок.

Відділ комунікації поліції Одещини

Залиште свій коментар