День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Українські чоловіки та жінки завжди славилися мужністю, героїзмом, вірністю військовому обов’язку. Так було і триває досі.
Щороку 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Війна в Афганістані – це жахливе військове вторгнення СРСР до Афганістану під приводом боротьби проти повстанських груп моджахедів, яке тривало протягом майже 10 років – 1979-1989 роки. Тисячі невинних людей, сімей, військових загинули під час жорстокого та виснажливого протиборства. Серед них і наші земляки. Понад 160 тисяч українців виконували свій військовий обов’язок в Афганістані, понад три тисячі з яких більше ніколи не повернуться додому.
15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгано-узбецький кордон. Відтоді ця дата увійшла в історію як День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
З нагоди цієї пам’ятної дати в Роздільній відбулися урочисті заходи.
Покладанням квітів до меморіальної плити загиблим воїнам-інтернаціоналістам вшанували наших земляків, яким довелося виконувати бойові накази своєї Батьківщини поза її межами, пожертвувавши власним життям.
У Роздільнянському Палаці культури зібралися безпосередні учасники бойових дій на території Афганістану, керівництво району та міста, місцеві мешканці. Усі виступаючі, зокрема голова Роздільнянської спілки ветеранів Афганістану Іван Жиленков, заступник голови РВА Вадим Ковальський та міський голова Валерій Шовкалюк, говорили про величність подвигу наших хлопців у тій безглуздій війні, про неприпустимість подібних конфліктів у майбутньому, хоча наразі Україна виборює своє право на свободу та незалежність у війні з рашистами, але це наша священна війна, в якій ми обов’язково переможемо.
Солісти театру естради Роздільнянського Палацу культури створили затишну атмосферу, виконуючи чутливі музичні композиції.
Дякуємо всім ветеранам трагічної війни! Світла пам’ять загиблим!
Слава Україні! Героям слава!

Залиште свій коментар