Щорічно 11 липня у світі відзначають День шоколаду! Це, мабуть, єдиний день в році, коли всі ласуни можуть їсти шоколад без будь-якого почуття провини.
Пропонуємо дізнатися про історію цього свята, цікаві факти про шоколад, а також ділиться креативними привітаннями з Днем шоколаду. Відправляйте своїм близьким, коханим, друзям та знайомим, які обожнюють цей смаколик.
Всесвітній День шоколаду — історія свята та популярності шоколаду
Батьківщиною шоколаду називають Центральну і Південну Америку. Древні індіанці майя та ацтеки змішували обсмажені зерна какао з водою, гострим перцем і ваніллю, створюючи особливий традиційний напій. А слово “шоколад” походить від “чоколатль”, що означає “гірка вода”.
Щодо свята шоколаду, то його придумали французи 1995 року. Досить швидко свято здобуло популярність, його почали відзначати в Німеччині, Італії, Швейцарії та інших країнах як всередині Європейського союзу, так і за його межами.
Які традиції існують у День шоколаду 11 липня
У цю дату світові кондитерські фабрики влаштовують дні відкритих дверей. Відвідувачам показують майстер-класи з виготовлення ласощів, а також розповідають про його користь і шкоду.
В Німеччині взагалі побудували цілу шоколадну країну — Шоколандію! У День шоколаду туди з’їжджаються ласуни не тільки з Німеччини, а й з інших країн світу.
У Швейцарії створили “шоколадний” поїзд, який показує своїм пасажирам місцеві шоколадні фабрики.
У Ісландії досі палять багаття в День шоколаду. “Вікінги” таким чином висловлюють смаколику свою повагу.
В Україні День шоколаду найбільш яскраво святкують у Львові. В кав’ярнях та кафе влаштовують акції, майстер-класи.
Що треба знати про шоколад — ТОП 10 цікавих фактів
1. Слово “шоколад” походить від ацтекського слова “чоколатль”
“Чоколатль” перекладається як “гірка вода”. В ті часи не було цукру, тому смак у шоколаду був зовсім іншим, насиченим та гірким.
2. Шоколад був аналогом грошей у військових
За даними компанії Mars, деякі військові у 18 сторіччі отримували шоколад як платню за службу.
3. Шоколад корисніший за поцілунки
Вчені виявили, що шоколад краще стимулює мозок і допомагає виробляти більше ендорфінів, ніж це роблять поцілунки. Також у шоколаді міститься фенамін — речовина, що створює відчуття закоханості.
4. Шоколад має понад 600 ароматичних з’єднань
Шоколад містить понад 600 ароматичних з’єднань, підрахували в Американському хімічному суспільстві. Наприклад, у червоному вині їх тільки близько 200.
5. У темному шоколаді багато антиоксидантів
Темний шоколад корисний для здоров’я серця. Він знижує артеріальний тиск через високу кількість антиоксидантів. Щоденне вживання 100 г шоколаду значно знижує ризик серцевих захворювань.
6. Запах шоколаду в магазинах збільшує продажі
Згідно з даними Журналу психології навколишнього середовища, аромат шоколаду збільшує продажі в магазинах.
7. Перша шоколадна плитка у світі була випущена англійцями
Англійська шоколадна фабрика Cadbury в 1842 році випустила першу шоколадну плитку в світі.
8. Шведи встановили світовий рекорд споживання шоколаду на рік
Світовий рекорд споживання шоколаду в 2012 році встановили шведи — 11,8 кг на душу населення в рік.
9. Шоколад може вбити домашніх улюбленців
Шоколад надзвичайно шкідливий для наших домашніх улюбленців. Зокрема у котів та собак він може викликати захворювання нервової та серцево-судинної системи, а при регулярному вживанні може призвести навіть до смертельного випадку.
10. Шоколад надихнув на винахід мікрохвильової печі
Те, що розігріває так багато наших заморожених обідів і страв було винайдено завдяки маленькому шматочку розтопленого шоколаду. Близько 70 років тому інженер Персі Спенсер випробовував військовий магнетрон, і шоколадка в його кишені розплавилася. Зачарований Спенсер приніс зерна попкорну в офіс наступного дня і поклав їх на той же магніт, створивши першу в історії партію попкорну з мікрохвильової печі. Завдяки його плитці шоколаду, що розтанула, народилася мікрохвильова піч.
Джерело: Новини.LIVE
Яскраві листівки до Всесвітнього дня шоколаду 11 липня