Децентралізація. Досвід реформованих громад – ЦАРИЧАНСЬКА ОТГ

Створена: 18 грудня 2016 року

Кількість рад, що об’єдналися: 5

Площа об’єднаної територіальної громади: 453,5 км 2

Кількість старостинських округів: 4

Чисельність населення громади: 14795

«СПОЧАТКУ ми робили те, що потрібно, потім – що можливо, і, врешті, виявилось, що ми зробили неможливе!». Саме під таким лозунгом завершилась презентація  Царичанської ОТГ, а детальніше з досягненнями та планами на найближчу перспективу місцевої громади делегацію журналістів ознайомив її очільник Геннадій Сумський.

– Перш ніж планувати розвиток інфраструктури громади, нами були виявлені реальні потреби жителів, визначені пріоритети, що лягло в основу головного стратегічного документа розвитку нашої території. Залучили якомога ширше коло жителів громади до співпраці. Люди різних професій, віку, політичних поглядів, віросповідання пропонували своє бачення та приймали виважені рішення щодо пріоритетів та векторів розвитку населених пунктів, у яких вони проживають. Розроблена таким чином стратегія відображає інтереси усіх громадян, а тому сприймається громадою як «своя». Хто ж краще знає проблеми села, як не його мешканці, – зазначив Геннадій Вікторович.

Царичанська ОТГ є почесним партнером програми DOBRE, де в рамках проєкту командою експертів була проведена саме така діагностика, на основі якої розроблена Стратегія сталого розвитку Царичанської територіальної громади до 2025

року. Всього із запланованих 42 проєктів вже втілено в життя 35. Крім того, співпрацюють із такими програмами як U-LEAD, DESPRO, ПРООН тощо, задля чого створений спеціальний відділ при виконкомі. Лише за минулий рік вдалося залучити майже 5 мільйонів гривень на інвестиційні проєкти. На порядку денному – енергозабезпечення медицини та реконструкція центральної паркової зони.


Читайте також: Історії успіху реформованих громад: Китайгородська ОТГ

Децентралізація. ДОСВІД РЕФОРМОВАНИХ ГРОМАД – МОГИЛІВСЬКА ГРОМАДА


Цікавою видалась ідея підвезення дітей із приєднаних сіл до позашкільних навчальних закладів Царичанської селищної ради, де вони відвідують секції та гуртки. Цим нововведенням задоволені як діти, так і вчителі та батьки. Активною є Молодіжна рада, яка працює при виконкомі громади, завдяки чому в життя втілюється чимало ініціатив різного напрямку. До речі, в громаді успішно реалізується проєкт «Молодь Царичанської громади за майбутнє – робототехніка для освіти та відпочинку», розвиток СТЕМ-освіти. Інноваційно підійшло керівництво до роботи місцевих бібліотек: там організовані культурно-ділові центри, де проводяться різноманітні заходи. Найбільше приваблює молодь спільний перегляд кінострічок під відкритим небом, часом збирається і до ста осіб. Підприємці, фермери, відчуваючи результати спільної роботи, беруть активну участь у співфінансуванні та надають посильну допомогу в організації.

З метою забезпечен – ня учасників АТО житлом, у результаті перемоги в одному з проєктів (в умовах співфінансування), було переоблаштовано колишню комунальну аптеку у житловий будинок на 10 квартир (на фото).

Аналогічну занедбану будівлю продали приватному підприємцю, який переобладнав її в сучасну клініку з інноваційним обладнанням та кваліфікованими спеціалістами. Це зняло потребу місцевих мешканців їздити до Дніпра за отриманням вузькопрофільної медичної допомоги.

Нещодавно на території ОТГ запрацював асфальтовий завод і підприємство з виробництва алкогольних та безалкогольних напоїв (близько 200 робочих місць). Попереду у керівництва громади ще багато задумів та планів, і, виходячи з вищевикладеного, із впевненістю можна сказати – з таким запалом у них все вийде.

Наталя БУКОВСЬКА

Залиште свій коментар