Чужих дітей не буває

Шановні усиновлювачі , опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі та всі причетні! Щиро вітаємо всіх з Днем усиновлення! Цьогоріч наша країна вперше відзначає цей день 17 вересня.

Усиновлення – це особливе батьківство, непростий, але благородний шлях до щасливої родини. Це свято батьків і дітей та усіх причетних до цієї благородної справи, нашої держави в цілому, яка поступово втілює на практиці гасло «Чужих дітей не буває». Злагодженість дій влади і суспільства у вирішенні пріоритетних завдань захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, – шлях до виховання кожної української дитини в сім’ї. Насамперед, ці дії мають бути спрямовані на подальшу підтримку національного усиновлення, пропаганду усиновлення дітей старшого віку та влаштування в сім’ї важкохворих дітей, більш високі вимоги до кандидатів в усиновлювачі, прийомні батьки та батьки-вихователі, широку моральну підтримку усиновлення в суспільстві, протистояння поширенню соціального сирітства та відмови батьків від новонароджених.

Усиновлювачів побільшало, тому що змінюється свідомість українців. У нашому районі багато людей, які стали батьками знедоленим дітям. Долаючи труднощі, які зустрічаються на шляху до усиновлення, винагорода завжди велика: тепла посмішка дитини, її справжня любов, лагідні оченята та невичерпна радість батьків. В Україні існує чотири форми сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За їх пріоритетністю перелік такий – усиновлення, опіка/ піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу. В нашому районі величезна кількість небайдужих людей, вже відкритих та бажаючих відкрити своє серце та двері для дітей, які з різних причин залишились без батьківського піклування, готових подарувати родинне тепло та батьківську любов.

Так, на сьогоднішній день у Роздільнянському районі функціонує 8 будинків сімейного типу, в яких виховується 60 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 14 прийомних сімей, де виховується 32 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. Сімей опікунів/піклувальників на території району проживає 218, у цих сім’ях виховується 314 дітей.

Шановні усиновлювачі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, щиро дякуємо за вашу непросту, проте неймовірно благородну та добру справу! Ви відкрили дітям своє серце, розділили з ними свою любов та душевне тепло. Ви подарували кожній дитині, яка зростає у вашій сім’ї, найважливіше – люблячу та турботливу родину. Шлях батьківства не буває легким, це постійна і наполеглива праця, але ви щодня доводите, що немає нічого неможливого. Від душі вітаємо усіх синочків і донечок, які знайшли люблячих батьків, вітаємо усіх батьків, які пізнали радість батьківства, відкривши серця знедоленим дітям, вітаємо усіх причетних до народження люблячих сімей. Нехай у ваших домівках завжди панують спокій, затишок і добробут, а Віра, Надія і Любов ніколи не покидають ваші серця.

Сергій ПРИХОДЬКО,
голова Роздільнянської РВА

Залиште свій коментар