ЧОРНИЙ БІЛЬ УКРАЇНИ

Під таким гаслом цього року, 26 квітня, у Роздільній відбувся мітинг-спомин з нагоди тридцять другої річниці з дня аварії на Чорнобильській АЕС. Традиційно в ньому  взяли участь представники влади району та міста, громадськості, підприємств, установ та організацій і, звісно, наші рятівники – учасники ліквідації наслідків цієї страшної аварії з нашого краю.

Сьогодні чорнобильців у нашому районі понад 200 осіб. Багато хто з наших земляків-ліквідаторів, на жаль, вже пішли з життя.

         Спочатку присутні на знак шани та поваги поклали квіти до меморіалу загиблим ліквідаторам. Звучали тематичні пісні. Після того, як пролунав Державний гімн України мітинг-спомин офіційно оголосили відкритим. Від імені чорнобильців виступив учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС М.П. Бабенко, який відзначив, що Чорнобильську трагедію не можна забувати. Адже ми й досі переживаємо її наслідки. Крім того, він повідомив тоді у м. Роздільна працювала Мехколона №61 і майже всі її робітники, техніка були відправлені у зону забруднення.

         Хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх рятівників, які брали участь у ліквідації наслідків цієї страшною аварії. Безпосередню участь у мітингу-спомині взяли керівництво та співробітники 5-го державного пожежно-рятувального загону та Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, які забезпечили наявність техніки та, на згадку про рятівників-чорнобильців, включили пожежну сирену.

Також особливо зворушливо на цьому заході прозвучав вірш «Журавлі», який зачитав Влад Сіміцар.  Цей вірш був написаний дев’ятирічною (на той час) Вікторією Івченко:

Летить під небом журавлиний клин –

Посланець із минулого століття.

Де взявся він серед димів і сміття,

Мов сирота, у просині одна?

Старий вожак минає наш масив

І повертає в бік Пущі-Водиці…

Невже не знає бідолашна птиця,

Що там реактор трави оросив?

І ми злітаєм, мовби журавлі,

Хоч вже давно відбилися від клину,

Безсилі врятувати Україну –

Найкрасивішу часточку землі.

Через декілька днів після катастрофи юна поетеса загинула. Дівчинка не витримала сильної радіації і померла… А скільки ще життів забрав Чорнобиль?

По завершенні мітингу-спомину  чорнобильці Роздільнянщини сфотографувалися на згадку біля меморіалу загиблим рятівникам.

Наш кор.

 

 

Залиште свій коментар