Фламінго, що прилетіли до національного парку «Тузлівські лимани» минулого місяця, все-таки оселилися та, попри нещодавній шторм на Чорному морі та шуми воєнних дій, досі живуть у нацпарку.
Еколог Іван Русєв розповів у своєму дописі, що харчуються рожеві птахи рачками Артемія саліна, які відносяться до типу членистоногих. Тож, цього місяця працівники нацпарку провели обстеження лиманів на наявність Артемії саліної, як основного раціону фламінго.
Зазначається, що за цей рік артемія дала значну кількість продукції на Тузлівських лиманах, яка є вкрай важливою для аборігенних видів риб, для фламінго та ще для десятків видів водно-болотних птахів. Також сприятливим для популяції артемії стали наслідки нещодавнього шторму, про які ми вже зазначали раніше. Завдяки з’єднанню вод Чорного моря та Тузлівських лиманів, тепер ці рачки також зможуть мігрувати. Окрім того, фламінго можуть сприяти розселенню артемії не тільки по території України, а й навіть по світу. Наприклад, в Туреччину, Францію, або Іспанію.
«Як ніколи у цей рік створилися позитивні умови для розвитку артемії, що сприяло уперше гніздуванню рожевих фламінго, які ще і зараз смакують такою цінною їжею. А смачна їжа ще «тримає» фламінго в Причорномор’ї України», – пояснює Іван Русєв.
Джерело: Укрнет