Чи буде в «Ювілейного» друге життя

На сесії  міської ради  

         6 серпня відбулося пленарне засідання тридцять дев’ятої сесії Роздільнянської міської ради сьомого скликання, порядок денний якої нараховував 60 питань. Вів засідання міський голова В.О. Шовкалюк, за участю 17 депутатів, заступників міського голови, представників апарату міської ради та інших.

         Відкрилося засідання сесії під звуки Державного Гімну України. Крім того,  на початку присутніх поінформували про те, що День міста Роздільна відбудеться 28 вересня й до цього часу є можливість надати пропозиції щодо проведення та організації свята.  Далі перейшли до порядку денного. З низки питань про бюджет та зміни до нього доповідала Ольга Босюк. Пояснення в ході сесії надавав і міський голова Валерій Шовкалюк.

            На цій сесії обговорили та затвердили питання щодо делегування коштів до районного бюджету в сумі 300 тисяч гривень на капітальний ремонт будівлі ЗОШ №2 м. Роздільна . Зауважимо, що йдеться про повне оновлення тієї частини фасаду будівлі, де на подвір’ї проводяться різноманітні шкільні заходи. Частина коштів на цю справу в розмірі 380 тисяч надана з державного бюджету. Цьому посприяли зустрічі з першим заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, народним депутат України восьмого скликання Василем Амельченком, які ініціював депутат міської ради Вадим Ковальський. Вони належать до однієї політичної сили. Школа неодноразово ними відвідувалася і пріоритетним проханням колективу став саме такий капітальний ремонт будівлі. На нього 300 тисяч гривень делегується ще й з районного бюджету, оскільки вартість робіт складатиме майже мільйон – 980 тисяч гривень.

         На облаштування дитячого майданчика  ДНЗ «Веселка» м. Роздільна  з держбюджету виділені кошти в розмірі понад 850 тисяч гривень, чому також посприяли робочі зустрічі з Василем Амельченком та Вадимом Ковальським.

         Однак, передбачається ще суттєве виділення коштів державного бюджету на розв’язання соціально-економічних питань міста. Розмір субвенції складає 14 мільйонів 278 тисяч і вже є розпорядження Кабміну від 10 липня 2019 року. В планах міської ради, у зв’язку з надходженням цієї субвенції, реконструювати кінотеатр «Ювілейний»,  який багато років перебуває у фактично зруйнованому стані та розташовується у центрі міста і не додає йому краси, як власне і площа, що прилягає до «Ювілейного».   Депутат міської ради Оксана Дмитренко порушила питання щодо доцільності ремонту площі та будівництво майданчику для паркування раніше за проведення робіт з реконструкції самого кінотеатру «Ювілейний». Вона висловила занепокоєння, що подальші роботи з реконструкції можуть призвести до руйнації площі, яку незабаром планують розпочати. Проте міський голова Валерій Шовкалюк запевнив, що це не завадить, а вартість таких робіт постійно зростає, тому чекати, на його думку, не варто. Начальник відділу  житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури, головний архітектор міста Олександр Соловйов, в свою чергу, відзначив, що до «Ювілейного» є два під’їзди, які дозволять проводити реконструкцію без загрози для площі. Депутат міської ради Владислав Долгій наголосив на необхідності залучення ландшафтного дизайнера для роботи над оформленням зовнішнього вигляду площі та врахування пропозицій фахівця.

         Після жвавих дискусій було прийнято рішення щодо виділення коштів на ремонт цієї площі в сумі понад мільйон двісті тисяч гривень, а ще передбачили фінансування на облаштування зони паркування для автомобілів напроти кінотеатру «Ювілейний».  На реконструкцію самої будівлі «Ювілейного» розроблятиметься проект, після чого стане відома вартість робіт. Попередньо зустрічі з розробниками документації вже проводилися, як поінформував міський голова.  

         Окрім «Ювілейного», на цій сесії обговорювали намір побудувати дитсадок в Роздільній, у приміщенні колишньої Механізованої колони №61. Для цього попередньо теж мають пройти відповідні експертизи профільних служб та експертів, які дадуть відповідь чи пригідна будова для дитсадка. Лише в разі їх схвалення постане питання про придбання цієї будівлі міськрадою, ремонту та облаштування там дошкільного дитячого закладу.

         Низка питань порядку денного стосувалася ремонту доріг, регулювання земельних відносин, надання матеріальної допомоги на лікування містян, внесення змін до міських програм тощо.

          Наш кор.

 

 

Залиште свій коментар