Чи буде літо особливо спекотним: метеоролог дала прогноз

Віра Балабух, кандидатка географічних наук, завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС і НАН України, розповіла, чи буде літо спекотним, зауваживши, що аномальних показників від нього поки що не очікується.

У коментарі, відповідаючи на запитання про те, який місяць очікується найспекотніший, а який буде навпаки найхолодніший, і чому, Балабух зауважила, що зараз ще складно відповідати на ці запитання. “Якщо ми подивимося на ті прогнози і на ті розрахунки, які дають світові прогностичні центри щодо того, яка очікується температура повітря на нашій території, то ми бачимо, що в цілому вона може бути на один-два градуси вищою за норму”, – сказала вона.

Водночас найбільш високі температури, нагадала експерт, традиційно спостерігаються в липні – в першій половині серпня. Особливо – на півдні України. “Зазвичай цей період в Україні найбільш спекотний, і температури повітря, відповідно, найвищі спостерігаються. Якщо ми будемо говорити про те, що очікується на один-два градуси вища температура, то дуже ймовірно, що саме цей період може бути в нас найбільш спекотним”, – зауважила Балабух.

Крім того, додала вона, і червень вже досить “потужно стартонув” – з високих температур. Очікується, що температурно він також може бути на один-два градуси вищим за норму.

Стосовно того, чи можна вже говорити про те, де, коли і чому будуть найвищі та найнижчі температури, – за регіонами – метеоролог зауважила, що поки що цього не можна сказати, адже такий прогноз можна отримати із завчасністю у близько п’ять діб.

“Тобто тоді ми можемо сказати, де, в якому регіоні, яка температура спостерігається, наскільки вона буде високою, і яких значень може досягати”, – сказала Балабух.

Щодо того, чи очікується цього літа аномальна спека, чи ці один-два градуси – це вже забагато, вона пояснила, що йдеться про середню температуру за місяць.

“Ми не знаємо, як температура повітря буде розподілятися протягом місяця. Вона може бути рівномірно, кожен день буде трішечки температура дещо вища, ніж зазвичай. А може бути навпаки – якийсь період дуже сильної спеки, а потім – відносно прохолодно, і в середньому температура вийде на один-два градуси вищою”, – зауважила експерт

Таким чином, додала вона, говорити зараз про те, як саме розподілятиметься температура, ще не можна, як і сказати, які періоди, коли та як довго, будуть найспекотнішими.

На уточнення, чи вбачаються все ж ознаки того, що загалом влітку може бути якась аномальна спека та нові температурні рекорди, Балабух сказала: “Поки що таких розрахунків… На основі тих даних, що є, не можна такого сказати. І загалом, якщо ми подивимося те, що дають прогностичні центри, і які тенденції спостерігаються в атмосфері, то очікувати надзвичайно високих температур – вони малоймовірні”.

Вона пояснила, що зараз суттєво змінюються атмосферні процеси. “Ми бачимо, що період “Ель-Ніньйо”, з яким, як правило, пов’язані такі дуже великі аномалії температури, – він зараз закінчується. Ми переходимо в нейтральну фазу. І на осінь, імовірно, очікується вплив “Ла-Ніньйя”, який вже посилюється… А в ті періоди, коли у нас нейтральна фаза, бо “Ла-Ніньйя” – як правило, не спостерігається таких великих аномалій температури повітря. Якщо й бувають, то це надзвичайно рідко, коли накладаються декілька чинників одночасно”, – пояснила Балабух.

Погода в Україні: прогнози на літо

В середині травня Балабух розповіла, що літо очікується тепле, але не спекотне, без значних аномально високих температур.

Стосовно погодних аномалій вона зазначила, що зазвичай в Україні для літа характерні конвективні явища. Це ті явища, які пов’язані із досить високою температурою і наявністю вологи в повітрі. Зокрема, зливи, грози та град.

ДЖЕРЕЛО

Залиште свій коментар