Через посуху в Одеській області призупинили посівну

Посівну кампанію озимої пшениці в Одеській області призупинили через відсутність вологи. Про це  розповіла керівниця департаменту аграрного продовольства ОВА Алла Стоянова.

Строк посівної озимої пшениці вже стартував, однак через відсутність вологи перебуває на паузі. Наразі в департаменті розглядають два сценарії посівної — позитивний та негативний, пояснила посадовиця:

Якщо отримуємо будь-які мінімальні опади впродовж двох тижнів, то посівна продовжиться. Якщо опадів не буде, очікувати на якісь навіть середні показники у 2024 не доводиться”.

За словами Стоянової, наразі близько 3 % аграріїв ризикнули засіяти зерно у суху землю. Однак, чи воно зросте, не зрозуміло, адже культура у таких умовах пропадає, пояснила керівниця профільного департаменту.

Через посушливу погоду вже загинув озимий ріпак. Йдеться про десять тисяч гектарів:

“Одещина почала посівну кампанію найпершою. Почали сіяти озимий ріпак. В умовах недостатності вологи сходи, які отримані, є лише на полях зі зрошенням або із застосуванням вологозберігаючих технологій. На всіх інших ріпак загинув“, — зауважила директорка департаменту аграрного продовольства.

Найпосушливіше літо

Цьогорічне літо є найспекотнішим за всю історію незалежності України, розповіла Алла Стоянова, та пояснила як це впливає на посівну:

Ми робили дослідження. Згідно з ним у двометровому шарі немає вологи. Щоб умови були сприятливими, має бути глибинна волога і має бути волога з опадів. Коли глибинна і поверхнева волога з’єднуються, можна казати про умови для посівної. Цих умов в Одеському регіоні сьогодні немає“.

Згідно з прогнозами кліматологів, сім з наступних десяти років в Україні будуть посушливими“, – поділилась посадовиця.

“У такій ситуації працювати можуть лише ті господарства, де є зрошення або вологозберігаючі технології,” – зауважила Стоянова.

За інформацією профільного департаменту, наразі в Одеській області налічується 2,6 млн га землі сільськогосподарського призначення (разом з багаторічними культурами). З них зрошується 226 тис. га, з яких фактично — 42 тис.

Джерело: suspilne.media

Залиште свій коментар