Будівлю «хати одруження» буде перенесено від Одеської ОДА до Кодимського району

В Одеській обласній державній адміністрації провели нараду з приводу майбутньої долі «хати одруження». Її перенесуть від Одеської ОДА до Кодимського району, – повідомляєть на сайті Одеської облдержадміністрації.

Нарада проходила під головуванням заступника керівника ОДА Дениса Ванаша. Також на нараді були присутні заступник керівника ОДА Віталій Свічинський, директори профільних департаментів та депутати обласної ради.

В результаті обговорення з’ясували, що юридичних документів, які підтверджують правовий статус будівлі, не існує.

Наразі є декілька шляхів вирішення питання. Одні з них – привести до ладу будівлю, перенести її чи знищити.

З’ясовано, що «хата одруження» складається із дерев’яних балок, які формують каркас даху, а основа стін зроблена із гіпсокартону та алюмінію.

Вирішено, що будівля має відповідати концепції самого місця знаходження, а також приносити користь людям. Тому доцільніше перенести її туди, де проводять відповідні тематичні культурні заходи. Таким місцем обрано Кодимський район, де щорічно організовують еко-етнофестиваль «Кодима-фест».

«Ми опрацюємо всю необхідну документацію та юридичні аспекти цього об’єкту. Для цього ми звернемось до Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області. Мета проведеної роботи заключається не в знищенні культурного об’єкту, а в збереженні. Тому вірним рішенням в цій історії стане узгодження плану дій щодо проєкту із міською радою. А вже потім передача об’єкта до відповідного району», – зазначив заступник керівника ОДА Денис Ванаш.

Після проведення всіх підготовчих дій, зазначений об’єкт буде перенесено, а територія, де він розташовувався облаштовано.

Джерело: офіційний сайт Одеської ОДА

Залиште свій коментар