Боєприпаси часів Другої світової війни продовжують знаходити на території району

У листопаді поточного року у сільській місцевості району під час проведення земельних робіт було зафіксовано два випадки виявлення громадянами боєприпасів часів Другої світової війни.

Так, 7 листопада о 15.56 на пункт зв’язку ДПРЧ №32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що у с. Старостине, на вул. Нова при проведенні земельних робіт був виявлений радянський артилерійський снаряд, калібру 76 міліметрів, часів минулої війни. Піротехнічною групою аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України в Одеській області вибухоненебезпечний предмет було вилучено та знешкоджено у спеціально відведеному місці.

А 17 листопада до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що у с. Благодатне (Калантаївська сільська рада), на вул. Залізнична під час копання канави для прокладання водогону місцевий мешканець виявив 50-кілограмову радянську авіаційну бомбу «ФАБ-50». До приїзду на місце виклику саперів було організовано охорону місця небезпечної знахідки, співробітниками Роздільнянського відділу поліції ГУ Національної поліції в Одеській області. На місце виклику було направлено піротехнічну групу аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України в Одеській області.

 Піротехніки ретельно обстежили усю прилеглу територію та вилучили небезпечний боєприпас, а далі спецтранспортом безпечно транспортували «подарунок війни» на територію заздалегідь визначеного полігону, де його знешкодили. Для довідки: від вибуху радянської авіабомби «ФАБ-50» радіус розльоту осколків сягає одного кілометра.

Загалом, у 2019 році на території Роздільнянському районі вже зафіксовано 11 випадків виявлення смертельнонебезпечних «подарунків» часів Другої світової війни.

Начальник 5-го ДПРЗ ГУ ДСНС України в Одеській області Олександр Яровий застерігає мешканців Роздільнянського району суворо дотримуватися правил безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів: «Шановні громадяни! При виявленні вибухонебезпечних предметів потрібно дотримуватися наступних правил: не розбирати і не піднімати знайдені підозрілі небезпечні предмети, відгородити місце, де знаходиться вибухонебезпечний предмет, нікого не допускати до цього місця, повідомити підрозділ ДСНС, поліцію, представників органів місцевої влади, організувавши біля нього постійне чергування до їх прибуття.

У разі виявлення підозрілого предмету у жодному разі, не намагайтеся самостійно визначити його належність та походження, а негайно зателефонуйте «101» у підрозділ ДСНС України та «102» у поліцію. Не допустіть, щоб Ваша цікавість та легковажність призвели до трагедії. Будьте обережні, бережіть себе!».

 Сергій Шморгал,

провідний спеціаліст Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області

Залиште свій коментар