Боротьба за рейтинг: районам Одещини поставили «оцінки»

Рейтинг діяльності 26 районів Одещини представили в Одеській обладміністрації. У дослідженні порівнювали результати роботи РДА за такими показниками, як промисловість, будівництво, сільське господарство, капітальні та прямі іноземні інвестиції, а також рівень сплати населенням житлово-комунальних послуг.

На п’ятому місці серед лідуючих опинилась Арцизька РДА. Перевагою цього району став промисловий комплекс, представлений сонячними електростанціями.

«Також тут зростають доходи місцевих бюджетів: голова Арцизької РДА доклав великі зусилля, щоб вирішити питання сплати податків на землю та орендної плати», — повідомив директор департаменту економічної політики Одеської ОДА Дмитро Радулов.

На четвертому місці — Лиманська РДА. Географічна близькість до моря та Одеси впливає на розвиток промисловості та показник залучення інвестицій у район. «Проте, таким районам дуже важко утримувати лідуючі позиції. Показники діляться на одного жителя, для того, щоб продемонструвати зростання, їм потрібно шукати значні суми іноземних інвестицій», — зазначила заступник голови ОДА Світлана Шаталова.

На третьому та другому місці, відповідно, опинились Тарутинська та Саратська РДА. На це вплинули, в першу чергу, темпи будівництва. «Також ми знаємо, що Сарата у цьому півріччі стала лідером з урожайності зернових та зерно-бобових. В обох районах є зростання зарплати. Ці позиції у рейтингу демонструють, що навіть периферійні райони, які знаходяться далеко від моря та Одеси, мають змогу бути серед лідерів», — зазначив Дмитро Радулов.

Перше місце рейтингу посіла Біляївська РДА. На це вплинули темпи будівництва, прямі іноземні інвестиції та сплата населенням житлово-комунальних послуг.

Щодо результатів з кінця списку. 23 місце — Іванівська РДА. “Тут взагалі відсутній промисловий показник”, — повідомив Дмитро Радулов. За словами заступника голови ОДА, «будь-яке промислове підприємство відразу дасть шалений темп росту для оцінки діяльності району».

24 місце — Миколаївська РДА. У районі низький рівень сільскогогосподарського виробництва, а саме – м’яса, швидко зростає податковий борг, а також відсутні прямі іноземні інвестиції. На 25 місці — Кодимська РДА. Через низький рівень капітальних інвестицій,  відсутність прямих іноземних інвестицій,  а також проблеми зі сплатою житлово-комунальних послуг населенням.

На останньому місці рейтингу опинилась Захарівська РДА.  «Треба зазначити, що голова району був призначений лише у травні 2017 року. На сьогоднішній день він має вжити максимальних заходів, щоб витягнути район», – зазначив Дмитро Радулов.

Світлана Шаталова підсумувала результати дослідження та повідомила, що в кінці року ефективність роботи голів РДА буде оцінюватись за вказаними показниками, тому ті, хто знаходяться у кінці списку, мають дуже активно працювати, аби підтвердити кваліфікації

Першоджерело інформації: oda.odessa.gov.ua

Р.S. Роздільнянський район посів шосте місце за цим рейтингом.

Залиште свій коментар