Рейтинг діяльності 26 районів Одещини представили в Одеській обладміністрації. У дослідженні порівнювали результати роботи РДА за такими показниками, як промисловість, будівництво, сільське господарство, капітальні та прямі іноземні інвестиції, а також рівень сплати населенням житлово-комунальних послуг.
На п’ятому місці серед лідуючих опинилась Арцизька РДА. Перевагою цього району став промисловий комплекс, представлений сонячними електростанціями.
«Також тут зростають доходи місцевих бюджетів: голова Арцизької РДА доклав великі зусилля, щоб вирішити питання сплати податків на землю та орендної плати», — повідомив директор департаменту економічної політики Одеської ОДА Дмитро Радулов.
На четвертому місці — Лиманська РДА. Географічна близькість до моря та Одеси впливає на розвиток промисловості та показник залучення інвестицій у район. «Проте, таким районам дуже важко утримувати лідуючі позиції. Показники діляться на одного жителя, для того, щоб продемонструвати зростання, їм потрібно шукати значні суми іноземних інвестицій», — зазначила заступник голови ОДА Світлана Шаталова.
На третьому та другому місці, відповідно, опинились Тарутинська та Саратська РДА. На це вплинули, в першу чергу, темпи будівництва. «Також ми знаємо, що Сарата у цьому півріччі стала лідером з урожайності зернових та зерно-бобових. В обох районах є зростання зарплати. Ці позиції у рейтингу демонструють, що навіть периферійні райони, які знаходяться далеко від моря та Одеси, мають змогу бути серед лідерів», — зазначив Дмитро Радулов.
Перше місце рейтингу посіла Біляївська РДА. На це вплинули темпи будівництва, прямі іноземні інвестиції та сплата населенням житлово-комунальних послуг.
Щодо результатів з кінця списку. 23 місце — Іванівська РДА. “Тут взагалі відсутній промисловий показник”, — повідомив Дмитро Радулов. За словами заступника голови ОДА, «будь-яке промислове підприємство відразу дасть шалений темп росту для оцінки діяльності району».
24 місце — Миколаївська РДА. У районі низький рівень сільскогогосподарського виробництва, а саме – м’яса, швидко зростає податковий борг, а також відсутні прямі іноземні інвестиції. На 25 місці — Кодимська РДА. Через низький рівень капітальних інвестицій, відсутність прямих іноземних інвестицій, а також проблеми зі сплатою житлово-комунальних послуг населенням.
На останньому місці рейтингу опинилась Захарівська РДА. «Треба зазначити, що голова району був призначений лише у травні 2017 року. На сьогоднішній день він має вжити максимальних заходів, щоб витягнути район», – зазначив Дмитро Радулов.
Світлана Шаталова підсумувала результати дослідження та повідомила, що в кінці року ефективність роботи голів РДА буде оцінюватись за вказаними показниками, тому ті, хто знаходяться у кінці списку, мають дуже активно працювати, аби підтвердити кваліфікації
Першоджерело інформації: oda.odessa.gov.ua
Р.S. Роздільнянський район посів шосте місце за цим рейтингом.