Багатодітним родинам нагадали правила пожежної безпеки у побуті

У м. Роздільна співробітники ДСНС України та місцевої поліції  нагадали багатодітним родинам – правила пожежної безпеки у побуті

За 11 місяців 2017 року на території Одеській області сталося 6458 пожеж. Вогонь та дим забрав життя 92 людей, у тому числі 7 дітей. Ще 80 осіб, з яких 16 дітей отримали травми і опіки різного ступеню важкості.

Величезна трагедія коли із-за легковажного ставлення до правил пожежної безпеки та недбалості батьків гинуть їх діти. Сумним приміром, для повчання сумлінння інших батьків є жахлива пожежа, що сталася вдень, 27 листопада цього року в с. Старокозачче Білгород-Дністровського району. Тоді, внаслідок пожежі, що сталася у занедбаній надвірній споруді загинуло одразу двоє малолітніх дітей – чотирьох річна дівчинка та двох річний хлопчик. На момент виникнення загорання, батьків, взагалі вдома, не було. Діти залишилися наодинці самі, без нагляду дорослих. Ймовірна причина  загорання – використання саморобного електрообігрівача. Трагедії, вдалося б уникнути, якби хтось з цих горе-батьків знаходився вдома і наглядав за дітлахами.

З  метою запобігання пожеж у побуті та нещасних випадків серед дітей 30 листопада 2017 року співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ  ДСНС України в Одеській області та ювенальної превенції Роздільнянського районного відділу поліції ГУ НП України в Одеській області провели спільний профілактичний рейд у м. Роздільна на вулицях – Сонячній та Самойлова з відвідуванням будинків у яких мешкають родини, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Під час заходу, співробітник ДСНС України, майор служби цивільного захисту – Сергій Шморгал розповів дітям і нагадав батькам багатодітних родин – правила пожежної безпеки у побуті, основні причини виникнення та сумні наслідки пожеж, що виникають у житловому секторі в осінньо-зимовий період, а головне, як їх уникнути. Також, рятувальник розповів їм інформацію про ситуацію з пожежами – в Одеській області і Роздільнянському районі за 11 місяців поточного року, а також ознайомив відвідуваних громадян з останніми резонансними випадками загибелі дітей на пожежах, що сталися восени цього року в області.

А старший інспектор ювенальної превенції Роздільнянського відділу ГУ НП в Одеській області майор поліції – Ірина Дзундза нагадали батькам їх права і обов’язки та попередили їх про адміністративну та кримінальну відповідальність за неналежне виконання своїх батьківських обов’язків – ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ст. 166 Кримінального Кодексу України.

Під час проведення подвірного обходу будинків рятувальники та співробітники поліції виявили чимало порушень правил пожежної безпеки у побуті.  Приміром, у багатодітній родині, яка мешкає у приватному секторі на вулиці Сонячній, де мешкає троє дітей: 10-річна дівчинка та двоє хлопчаків –  12-ти та 14-ти років. На момент проведення рейду матері дітей вдома, не було. З дітьми, які прийшли зі школи знаходився батько – Сергій Петрович. Тож, співробітник ДСНС України розлого розповів дітям та нагадав батькові  – правила пожежної безпеки у побуті, попередив Сергія Петровича про ймовірність виникнення пожежі у них в будинку і закликав батька, взагалі не користуватися  у побуті, не сертифікованою і небезпечною електроплиткою з відкритою спіралю та несправною розеткою, а також порадив йому негайно звернутися до електрика і усунути скрутку оголених електропроводів та замінити занедбану алюмінієву електропроводку хоча б у коридорі будинку.

Під час проведення рейду, не було вдома матері багатодітної родини, яка мешкає у приватному секторі на вулиці Самойлова. Тут проживають п’ятеро дітей: дві 10-річні дівчинки, дівчатка 13-ти та 20-років та 17-річний юнак. З дітьми знаходився батько – Леонід Дмитрович.

 Наостанок, співробітники – ДСНС України та поліції  провели з батьками багатодітних родин інструтаж з дотримання правил пожежної безпеки у побуті, роздали їм листівки з їх нагадуванням. Також, учасники рейду суворо попередили батьків, що вони у жодному разі, не залишали дітей без нагляду та постійно навчали їх правил безпеки життєдіяльності.

Такі спільні профілактичні рейди співробітники ДСНС України та поліції будуть проводити у подальшому, в інших населених пунктах Роздільнянського району.

 «Шановні батьки! Укотре закликаємо Вас, у жодному разі, не залишати своїх дітей без нагляду, ховати від них сірники, запальнички, не дозволяти їм розпалювати багаття та постійно роз’яснювати їм правила безпеки життєдіяльності у побуті, під час перебування вдома, на вулиці, у школі та громадських місцях», – закликав Сергій Кузьменко, начальник Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області.

А тим часом, роздільнянські рятувальники сподіваються, що найкращим результатом таких спільних рейдів буде відсутність пожеж і нещасних випадків серед дітей.

Роздільнянський міськрайонний відділ

ГУ ДСНС України в Одеській області.

 

 

 

 

Залиште свій коментар