Амброзія в активній фазі

Амброзія полинолиста – це однорічна трав’яниста рослина, зовнішнім виглядом схожа на коноплю, а розмірами і формою листків нагадує полин гіркий (звідки й назва полинолиста). 

Активно розповсюджується амброзія і територією нашого району. Височенні кущі амброзії зустрічають кожного, хто в’їжджає на Роздільнянщину, особливо з боку Київської траси. Виникає питання: а чого ми чекаємо? Мабуть, фази активного цвітіння цього бур’яну, яка розпочнеться вже найближчим часом. Чекаємо, поки сотні, тисячі дітей та дорослих страждатимуть від алергії та оббиватимуть пороги аптек у пошуках ліків. Можливо, тоді знайдеться можливість, з’являться кошти для того, щоб скосити амброзію, не дочекавшись, коли вона висохне та розвіє своє насіння на ще більшу територію?!

 

До речі, в минулому році сільський голова села Якушинці, що у Вінницькій області, показав дієвий приклад боротьби з цим небезпечним бур’яном – відкрив пункт прийому амброзії. За кожен кілограм зібраної амброзії голова села платив по три гривні. При цьому кошти на боротьбу з бур’яном виділяв зі своєї зарплати. Таким чином очільник села привернув увагу мешканців до поширення цієї рослини. Наразі дану ідею підтримало вже багато міст, серед яких – і обласні центри.

Залиште свій коментар