Активні волонтерки з Новоукраїнки

Війна – це завжди трагедія для людей. Вона призводить до найважчих випробувань для людей та суспільства в цілому. Стрімко зростає потреба в допомозі для військових і цивільних Чи не в кожному населеному пункті України були організовані волонтерські центри, де небайдужі українці й українки об’єднуються заради єдиної мети – Перемоги над рашистами. 

Жінки села Новоукраїнка з початку повномасштабної війни плетуть маскувальні сітки, виготовляють окопні свічки, печуть смаколики для наших захисників і захисниць, збирають гуманітарну допомогу для людей, вимушених рятуватися від війни, кошти на потреби ЗСУ та медикаменти для поранених.

Як усе це розпочиналося, з якими проблемами довелось стикатися, чи відчували підтримку від односельців? На ці та інші питання відповіли новоукраїнські волонтерки – працівниці місцевого Будинку культури.

Тетяна ПІРКА, завідувачка Новоукраїнського Будинку культури: «Після 24 лютого, коли розпочалася повномасштабна війна, мене охопила паніка. Але згодом я і мої дівчата зібралися духом і вирішили допомагати нашим воїнам – виготовляти окопні свічки. Спочатку подивилися в інтернеті, як це робиться, потім почали збирати баночки. Найбільша проблема була дістати віск і парафін. Нам священник трохи давав, дещо замовляли через інтернет, дещо приносили місцеві мешканці, наші дівчата. Збирали картон, скручували його, заливали парафіном. Готові свічки передавали роздільнянським волонтерам, зокрема Володимиру Климу, який приїжджав до нас і забирав готову продукцію.

Хочу подякувати своїм дівчатам і всім жителям села за допомогу і попросити, щоб всі долучалися до цього процесу. А ми будемо працювати й далі. Нехай наші хлопці і дівчата відчувають нашу підтримку і наближають Перемогу».

Тетяна ГРАМАТІКАТІ, художня керівниця Новоукраїнського Будинку культури: «Крім виготовлення окопних свічок, ми разом з мешканцями нашого села також займалися збором гуманітарної допомоги для переселенців із Миколаївщини та Херсонщини. Збирали речі, іграшки для дітей, взуття, консервацію, печиво, медикаменти для поранених у Миколаївський госпіталь. Все це передавали через волонтера Володимира Клима. Наразі готуємо чергову допомогу для людей з Херсонщини та Миколаївщини».

Любов ЯСЛИК, організаторка культурного дозвілля Новоукраїнського Будинку культури: «Моя функція полягала у підготовці банок, які приносили люди, для виготовлення окопних свічок. Я їх обрізала, ще допомагала топити віск і парафін, заливала ними нарізаний та скручений картон. Це була наша спільна праця заради підтримки наших воїнів, яким наразі дуже нелегко.

 

Мої вихованці та вихованки танцювального гуртка теж долучалися до виготовлення окопних свічок, створювали малюнки для наших воїнів, листівки з побажаннями, які ми клеїли на окопні свічки. Це дуже важливо для військовослужбовців – відчувати нашу підтримку».

Дякуємо Збройним Силам України! Все буде Україна!

Наш кор.

Залиште свій коментар