Аферисти полюють на абонентів мережі “Київстар”

Кіберполіція попередила українців, які користуються послугами мережі “Київстар”, про нову шахрайську схему – зловмисники створюють у месенджерах фейкові боти та розповсюджують фішингові посилання під приводом компенсації та інформування про терміни відновлення роботи сервісів оператора зв’язку.

Хакерська атака на популярного мобільного оператора виявилася на руку аферистам. Зловмисники вирішили використати проблеми зі зв’язком в Україні, щоб збагатитися у незаконний спосіб.

Збій у мережі “Київстар”: як його використовують шахраї

Повідомляється, що зловмисники створюють у месенджерах фейкові боти та розповсюджують фішингові посилання під приводом компенсації та інформування про терміни відновлення роботи сервісів оператора зв’язку “Kyivstar”.

В кіберполіції закликають: не переходити за сумнівними посиланнями, а інформацію про компенсації та строки відновлення отримувати з офіційних сторінок компанії “Kyivstar” або за номером 466 (з мобільних номерів Kyivstar) та 0 800 300 466 (з номерів інших мереж України).

Тим часом у МВС розповіли, як працює шахрайська схема:

  • Абоненту пропонують перейти за посиланнями та зареєструватися, щоб отримати гроші.
  • Так шахраї підтримують доступ до сторінок у соцмережах, онлайн-банкінгу.

Як захистити себе?

  • Довіряйте тільки перевірену інформацію на офіційних сторінках компанії.
  • Не переходьте за сумнівними посиланнями, не діліться номерами телефонів та особистими даними.

Коли запрацює “Київстар”?

За попередніми розрахунками, 13 грудня планується відновити фіксований інтернет для домогосподарств, а також розпочати запуск мобільного зв’язку та інтернету. Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

“Цифровій інфраструктурі “Київстару” було завдано критичних уражень, тому відновлення всіх послуг із дотриманням необхідних протоколів безпеки вимагає часу.

Відповідальність за атаку вже взяло на себе одне з російських псевдохакерських угруповань. Воно є хакерським підрозділом головного управління генштабу збройних сил рф (більш відомого як гру), яке таким чином публічно легалізує результати своєї злочинної діяльності”, — повідомили у пресслужбі СБУ.
Тим часом абонентам “Київстар” на запит усе тієї ж СБУ тимчасово заблокували послугу національного роумінгу.

“Для уникнення перезавантаження мережі інших операторів, за запитом СБУ, Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій видав розпорядження про тимчасове блокування послуг національного роумінгу для абонентів Київстар”, — повідомили у Держспецзв’язку.

Джерело: Укрнет

Залиште свій коментар