Сьогодні, 9 травня, у Роздільній з нагоди Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбулося покладання квітів та вінків до меморіалів загиблим в центрі (по вул. Європейській) та на Алеї Слави, де традиційно запалили Вічний вогонь – символ невмирущості пам’яті вдячних нащадків за подвиг в ім’я Вітчизни воїнів антигітлерівської коаліції. Пам’ятаймо, що Україна на третьому місці за кількістю втрат у цій війні – 8-10 мільйонів.
Після покладання квітів до меморіалів на площі біля Роздільнянського Палацу культури відбувся святковий концерт, приурочений до 76-ї річниці з Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Вічна пам’ять загиблим за проявлену мужність та патріотизм у ті часи.
Яскраву концертну програму подарували глядачам колективи Палацу культури, школи мистецтв та ЦТДУМ. Адже пам’ять про загиблих в роки Другої світової війни живе в серцях нащадків.
З іншого боку, проблеми, які виникають при такій оцінці є очевидними, якщо не виносити за дужки, наприклад, бомбування німецьких міст союзниками, виселення мільйонів німців із їхніх будинків у Польщі та Чехословаччині. Тому все активніше використовуються інші більш метафоричні характеристики Дня перемоги, зокрема відправна точка або врата для майбутнього . Німці все ще продовжують шукати найкращий варіант згадування Дня перемоги. Наразі, він здається наближається до відомої фрази Гельмута Коля, що 8 травня був днем визволення, проте тут немає жодних обмежень пам яті, і цей день потребує простору для багатьох почуттів .