«9 серпня 1945 року об 11 годині 2 хвилини небо над Нагасакі яскраво засяяло, і стрілки всіх годинників зупинилися. Гігантська хмара-гриб злетіло в блакитне небо. Що сталося? Що буде з людьми? Руїни зруйнованих храмів, згорілий одяг, розплавлене скло і сьогодні служать нагадуванням про той страшний день. Ми завжди будемо продовжувати писати послання світу з Нагасакі, послання тих, хто вижив, перенісши неймовірні випробування. Ми сподіваємося, що люди Землі з’єднають свої руки і серця в ім’я вільного від ядерної зброї життя».
Ці кілька рядків офіційного послання, розмыщеного на сайті мерії міста Нагасакі, висловлюють всю біль і надію японського народу на без’ядерне майбутнє.
Сьогодні рівно о 11 годині 2 хвилини місто затихне – після удару дзвонів воно схилить голову в хвилині мовчання. Тоді від бомбардування в Нагасакі постраждало від 60 до 80 тисяч осіб, потужність вибуху склала 21 кілотонну. На церемонію пам’яті атомного бомбардування в Парк миру традиційно приходять жителі Нагасакі, ті, хто залишився в живих – багатьом зараз вже більше 70 років.
Серед запрошених також представники уряду Японії та делегації міста Хіросіми, який першим відчув жах атомного удару 6 серпня 1945 року.
Японія до сих пір відчуває наслідки тих страшних бомбардувань – офіційний статус потерпілих сьогодні має близько чверті мільйона громадян країни. Щорічно 6 і 9 серпня по всій країні згадують жертв однієї з найстрашніших трагедій в історії людства.
За матеріалами Інтернетвидань.