5 тисяч жінок на передовій воюють нарівні з чоловіками

Українські жінки, які несуть службу на фронті в складі Сил оборони, виконують надважкі завдання нарівні з чоловіками.

Про це на Всеукраїнському форумі лідерства жінок під час війни сказала заступниця міністра оборони Ганна Маляр, повідомляє Укрінформ.

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр під час брифінгу офіційних представників силових відомств стосовно стану війни росії проти України, в Києві Фото Синиця Олександр / УНІАН

“Війна не обирає: чоловіки чи жінки. Вона примусила жінок захищати державу, я пишаюсь українськими жінками у ЗСУ. Зараз це 42 тисячі жінок військовослужбовців, разом із цивільними – це понад 60 тисяч. Та 5 тисяч жінок на передньому краї. Війна з чоловічим обличчям, тому наші жінки виконують надскладні завдання, займаються важкою чоловічою роботою”, — зазначила вона.

Посадовиця зауважила, що вони вирушили на фронт за власним рішенням. За її словами, при цьому в Збройних силах скасовані всі обмеження щодо військових спеціальностей, які можуть отримати жінки.

“Це жінки надсильні, і ми це демонструємо світу. У нас зняті всі обмеження по професіях, які можуть опанувати у ЗСУ жінки. Тепер жінки у нас танкісти, артилеристи, снайпери тощо. І це — потужна українська сила”, — підкреслила Маляр.

Раніше командувач Об’єднаних сил, генерал-лейтенант Сергій Наєв повідомив, що від початку повномасштабної війни Росії проти України до лав Збройних сил України за власним бажанням було призвано понад 11 тисяч жінок.

Джерело: suspilne.media

Залиште свій коментар