4 листопада – День залізничника України

День залізничника України майже 20 років  відзначається 4 листопада. Про це повідомляє “УНІАН”.

Хоча до цього День залізничника в Україні святкували в першу неділю серпня. Воно було засноване в липні 1993 року відповідно до указу першого президента України Леоніда Кравчука на підтримку ініціативи працівників залізничного транспорту країни.

У грудні 2002 року указом тодішнього президента Леоніда Кучми його було перенесено на 4 листопада. Дата була обрана не випадково. Саме цього дня у 1861 році на територію України – до Львова – прибув перший поїзд, який називався “Ярослав”. Цей потяг з’єднував Відень, Краків, Перемишль і Львів.

“Українська залізниця”нині  – це національний перевізник вантажів та пасажирів. Вона має розгалужену мережу залізничних шляхів, загальна експлуатаційна довжина яких складає понад 22 тис. кілометрів.

У відомстві “Укрзалізниці” перебуває шість залізниць (Львівська, Одеська, Придніпровська, Південна, Південно-Західна, Донецька), майже півтори тисячі станцій, 125 основних вокзалів, більш ніж 7 тисяч пасажирських і майже 120 тисяч вантажних вагонів.

Роботу “Укрзалізниці” забезпечують понад 300 тисяч залізничників: колійників, енергетиків, зв’язківців, машиністів, провідників вагонів, диспетчерів, чергових по станціях та інших професій.

Історія Роздільної тісно пов’язана із будівництвом залізничного сполучення. Тож, свято для роздільнянців близьке та важливе.

Вітаємо залізничників зі святом! Бажаємо всього найкращого в професійному та особистому житті.

 

Залиште свій коментар