28 жовтня – місячне затемнення: що на нас чекає в цей час

Чим особливе місячне затемнення в жовтні 2023

Місячне затемнення – це явище, коли Земля, перебуваючи на одній прямій між Місяцем і Сонцем, кидає тінь на супутник. Затемнення Місяця завжди збігається з повнею.

Цього разу тінню Землі буде вкрито максимум 6% поверхні Місяця – тобто, він не зникне, а лише тонкий його край стане повністю темним. Тіньова величина цього місячного затемнення дорівнює 0,122 (максимально можлива – 1), а напівтіньова величина – 1,118 (максимальна – 2, це повне місячне затемнення). Це затемнення буде найбільшим місячним затемненням до 2025 року, хоча його і не можна назвати неймовірно видовищним.

Усе затемнення триватиме 4 години 25 хвилин. Спочатку на місячний диск потрапить півтінь Землі, потім Місяць частково зайде в тінь Землі – це буде часткове затемнення, яке триватиме 1 годину 18 хвилин.

Напівтіньове затемнення почнеться 28 жовтня о 21:01 за київським часом (18:01 GMT), а часткове затемнення почнеться о 22:35 за Києвом (19:35 GMT).

Свого максимуму часткове затемнення 28 жовтня 2023 року досягне о 23:14 за Києвом (20:14 GMT), а завершиться о 23:52 (20:52 GMT) за Києвом.

Повністю затемнення завершиться о 01:26 за київським часом 29 жовтня.

Повністю затемнення буде видно на сході Північної і Південної Америки, в Європі, Африці, Азії та Австралії. Частину затемнення буде видно в усій Європі, Азії, Австралії, Африці, Північній Америці, більшій частині Південної Америки, у Тихому, Атлантичному, Індійському океанах, Арктиці та Антарктиді.

В Україні місячне затемнення 28 жовтня 2023 року можна буде спостерігати за умови, що погода вночі буде ясною. Щоб побачити його, не потрібно жодного спеціального обладнання – потемніння поверхні Місяця буде видно неозброєним оком. Край Місяця під час затемнення здаватиметься темним, ніби від нього відкусили шматок. Інша частина буде вкрита світлою півтінню – її поверхня лише злегка потемніє.

Наступне місячне затемнення відбудеться 25 березня 2024 року.

Що не можна робити в місячне затемнення

Що не можна робити в затемнення / pixabay.com

Місячні затемнення привносять у життя зміни – як позитивні, так і негативні, кажуть астрологи. Затемнення в жовтні 2023 відбудеться в знаку Тельця, тому можуть порушуватися теми фінансів, воєн і криз. 

Місячного затемнення слід побоюватися через його вплив на людину: у цей період і до нього може погіршитися загальне самопочуття, проявитися емоційна нестабільність. Головний біль із нізвідки і безсоння – це теж затемнення.

Зазвичай у цей час також виходять з ладу електроприлади, губляться важливі речі, посилки тощо – до цього потрібно бути готовим. Також, попереджають астрологи, у декого може з’являтися почуття дежавю – ефект повторюваних подій. Якщо це відбувається з вами, то цілком імовірно, що вам потрібно зробити висновки і вчинити так, щоб виправити минулі помилки й уникнути повторюваного сценарію.

Що не можна робити в затемнення:

  • робити необдумані вчинки – вони можуть призвести до фатальних наслідків;
  • сваритися – у цей час можливі провокації;
  • звинувачувати себе або інших у тому, що відбувається;
  • перенапружуватися;
  • йти на ризик;
  • вдаватися до медичних процедур і операцій;
  • влаштовуватися на нову роботу і підписувати важливі папери;
  • робити ремонт, генеральне прибирання, перестановку.

Джерело: УНІАН

Залиште свій коментар