25 серпня роздільнянські рятувальники ліквідували дві пожежі – сухої трави та чагарників

25 серпня 2019 року роздільнянські рятувальники ліквідували дві пожежі – сухої трави та чагарників

Неймовірна висока температура та відсутність дощів негативно впливає на ситуацію з пожежами у Роздільнянському районі. Імовірність  виникнення пожеж сухостою у літній пожежонебезпечний період, надзвичайно висока. Але, не так страшна літня спека, як зухвалі та навмисні дії паліїв, які щодня безжалісно спалюють суху траву та чагарники, завдаючи величезної шкоди навколишньому середовищу.

Упродовж, 25 серпня 2019 року рятувальники державної пожежно-рятувальної частини (далі ДПРЧ) №32 м. Роздільна здійснили два виїзди на ліквідацію пожеж сухої та чагарників.

 На території Роздільнянського району через необережне поводження з вогнем невстановлених осіб виникло дві пожежі сухої трави, та чагарників на загальній площі понад 3,5 Га. По одній пожежі сухостою виникло на територіях – Єгорівської сілької ради (3,5 Га) та Роздільнянської міської ради (0,001 Га) .

Так, 25 серпня 2019 року о 20:09 на пункт зв’язку державної пожежно-рятувальної частини (далі ДПРЧ) №32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що біля с. Болгарка палає суха трава та чагарники. Територія належить Єгорівській сільській раді.

На місце виклику був направлений черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 3 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки. За годину, 10 хвилин роздільнянські пожежні ліквідували пожежу сухої трави та чагарників на загальній площі 3,5 Га.

І цього ж дня, о 23:07 до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло чергове повідомлення про те, що у районному центрі на вул. Черняховського горить суха трава. Територія належить Роздільнянській міській раді.

На місце виклику було направлено пожежно-рятувальне відділення ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 3 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки. 19 хвилин знадобилося пожежним, щоб ліквідувати пожежу сухої трави та чагарників на загальній площі 100 м².

Загиблих та постраждалих в обидвох пожежах – немає.

Начальник Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, Сергій Кузьменко  укотре закликає громадян, суворо дотримуватися правил пожежної безпеки у літній пожежонебезпечний період!

Шановні громадяни!

Не паліть суху траву, не кидайте недопалки та сірники в суху траву та чагарники. Не розводьте багаття, у місцях відпочинку, у лісах, лісопосадках, поблизу полів, на схилах ставків, річок, в парках, поблизу сміттєзвалищ. Не дозволяйте, дітям бавитися з вогнем, постійно роз’яснюйте їм правила пожежної безпеки. Спалювання сухої трави та чагарників категорично забороняється. Спалювання стерні та сухої рослинності підлягає кримінальній відповідальності згідно статті 245 Кримінального кодексу України та караються позбавленням волі на строк від 2 до 5 років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тважкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

У разі виявлення загорання негайно телефонуйте за номером «101»! Бережіть своє життя та оточуючих!

                                                             Сергій ШМОРГАЛ,

                                                   Роздільнянський міськрайонний відділ 

                                                   ГУ ДСНС України в Одеській області

Залиште свій коментар