23 червня – День державної служби України

Працювати на користь людям

23 ЧЕРВНЯ державні службовці України відзначають професійне свято – День державної служби.

Після прийняття у 2020 році низки постанов Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо адміністративнотериторіального устрою та реформи органів виконавчої влади, в Україні розпочався процес реорганізації районних державних адміністрації в рамках новоутворених районів. Роздільнянська районна державна адміністрація є правонаступницею Захарівської та Великомихайлівської райдержадміністрацій, які на даний час знаходяться у стадії реорганізації. Тому на неї покладені повноваження здійснення виконавчої влади на території нового району. До складу новоутвореного Роздільнянського району входять 9 громад з населенням 104,2 тис. осіб. І, відповідно, збільшилось навантаження на державних службовців, які працюють у райдержадміністрації, адже саме на них покладено відповідальне завдання – забезпечувати практичне виконання функцій і завдань держави.

На сьогодні ми очікуємо прийняття нового закону про місцеві державні адміністрації, який 4 березня 2021 року вже пройшов перше читання у Верховній Раді України. Законопроєкт (№ 4298) створює правові передумови для функціонування місцевих державних адміністрацій префектурного типу до внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади). Також законопроєкт приводить законодавство у відповідність з сучасними викликами, які постають перед державними службовцями районних державних адміністрацій під час виконання конституційних повноважень.

Законопроєктом передбачається, що місцеві державні адміністрації виконуватимуть три основні функції: координуватимуть діяльність територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади; забезпечуватимуть законність на території; до внесення відповідних змін до Конституції України здійснюватимуть функції виконавчого органу обласних та районних рад. Повноваження районних державних адміністрацій в умовах децентралізації мають змінитися докорінно. Основною метою цих змін є: підвищення ефективності здійснення державної політики уряду на територіальному рівні; спрямування їх діяльності на забезпечення реалізації прав і свобод громадян.

Однак успіх реформи – не лише в законодавчій площині . Видатний німецький політик Отто фон Бісмарк говорив: «З поганими законами і хорошими чиновниками цілком можна правити країною, але якщо чиновники погані, не допоможуть і найліпші закони». Люди, які обирають державну службу, повинні усвідомити, що обирають служіння своєму народові, відповідальність за добробут та майбутнє держави.

До сучасних державних службовців вимоги значно вищі, ніж за часів дії першого Закону України «Про державну службу», прийнятого у 1993 році. На сьогодні особа, яка хоче пов’язати своє життя з державною службою, має вільно володіти державною мовою, пройти конкурсний відбір та бути здатною до прийняття неординарних рішень.

Державні службовці завжди перебувають у вирі подій, беручи на себе ініціативу, відповідальність за здійснення реформ та змін, що відбуваються у державі. Відіграють роль посередника між владою і народом. На мою думку, люди, які обирають державну службу, заслуговують на глибоку повагу, адже на їхніх плечах – нелегка ноша відповідальності за добробут та майбутнє нашого народу.

Як очільник районної державної адміністрації, я розумію, що сьогодні якість надання державних послуг у великій мірі залежить від тих умов, в яких працюють державні службовці. Діюча система оплати праці застаріла і неефективна. Заробітна плата є не тільки важливим мотивуючим чинником, а й джерелом існування. І сьогодні заробітна плата державних службовців все ще не є конкурентною, у порівнянні з ринковою. Посадовий оклад головного спеціаліста складає 5300 грн, а спеціаліста – 4540 грн.

Але якщо говорити про створення ефективної державної служби, не можемо забути про підвищення рівня соціальних стандартів. Сьогодні за некваліфіковану роботу отримують вищу заробітну плату, ніж на посадах державної служб и з високим рівнем відповідальності, значними обмеженнями і вимогами до особи. Тому підтримка державних службовців, які виконують завдання з реалізації державної політики на території району, дуже важлива.

Національним агентством з питань державної служби запропонована реформа оплати праці державних службовців, спрямована на підвищення ефективності всієї державної служби. Реформа комплексна і направлена на всі категорії держслужбовців шляхом поетапного впровадження в усіх державних органах. У 2021 році нову модель впровадять пілотні державні органи, а саме: НАДС та його територіальні органи, Міністерство фінансів України, Міністерство цифрової трансформації та Секретаріат Кабінету Міністрів України. Лише у 2023 році планується поширити її на районні державні адміністрації.

Але, незважаючи на усі негаразди, завдяки високому патріотизму, професіоналізму, старанності та завзят – тю, державні службовці Роздільнянської районної державної адміністрації виконуватимуть свої посадові обов’язки на користь людям.

Твердо вірю, що кожен службовець докладає зусилля, спрямовані на побудову демократичного суспільства, забезпечення конституційних прав і свобод громадян, стабільний розвиток країни, піднесення її престижу на міжнародній арені.

Хотілося б сказати найщиріші слова подяки всім державним службовцям, які з повною віддачею працюють на користь району.

І наостанок. До молоді, яка стоїть на роздоріжжі своєї професійної кар’єри, хочу звернутися з проханням — не бійтеся брати участь у конкурсах на зайняття посад державної служби. За відсутністю певного досвіду кваліфіковані працівники райдержадміністрації допоможуть молодому спеціалісту на початку його державотворчої кар’єри. Всім відомий вислів — відкривають тим, хто стукає. Вперто працюйте, щоб досягти своєї мрії. Будьте небайдужими. Змінюйте на краще свою країну. Показуйте приклад для наступних поколінь.

Пам’ятайте, що історія твориться сьогодні. Знайдіть у собі сміливість стати частиною цієї історії. І якщо наважитеся, ми вас чекаємо. До зустрічі в команді реформаторів!

Сергій ПРИХОДЬКО, голова райдержадміністрації

Коментарі

  • Егор

    Генеральний департамент з питань цифровізації у сфері державної служби: команда, яка працює на спільний результат Генеральний департамент з питань професійного розвитку державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування: команда-провайдер реформи професійного навчання

Залиште свій коментар