22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

Сьогодні, 22 червня, в Україні День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни.
У Роздільній зранку в цей день відбулася хвилина пам’яті за всіма загиблими у роки Другої світової війни. Квіти до меморіалів загиблим поклали голова райдержадміністрації Сергій Приходько, Роздільнянський міський голова Валерій Шовкалюк, заступник голови РДА Сергій Крилов, представники колективів райдержадміністрації, районної та міської рад, установ та організацій.

22 червня 1941 року нацистська Німеччина атакувала радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря. Розпочалася німецько-радянська війна, яка тривала від 22 червня 1941 року до 8 травня 1945 року. Її бої стали одними з наймасштабніших у воєнній історії ХХ століття, а Україна понесла величезних втрат. За різними оцінками, в Україні загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, з них цивільного населення близько 5 млн, 2,2 мільйона було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 мільйонів втратило притулок. На руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.

Тож, у цей день  вшановується пам’ять всіх тих, чиє життя було покалічено і зруйновано у тій страшній війні. Вічна пам’ять загиблим!

 

Коментарі

  • Лев

    ві йни пам’ ять украї нського знову пам’яті жертв червня радянських ві йськовополонених воїні в ві йна міської хорольської часі в також життя стала окупації кривавою

Залиште свій коментар