20 лютого – День Героїв Небесної Сотні

11-го лютого 2015-го року, Указом Президента України № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в країні встановлено особливий пам’ятний день – «День Героїв Небесної Сотні», який відзначається тепер щорічно 20-го лютого. Це зроблено, за даними проекту DilovaMova.com, «На підтримку ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України», – йдеться в документі.

Цього року минає п’ята річниця з трагічних подій 18 – 20 лютого, під час яких було вбито найбільшу кількість мирних мітингувальників. Після майже 3-місячного протистояння в Києві, чорний вівторок, 18 лютого 2014 року, почався із мирного маршу активістів Майдану до Верховної Ради. Того дня в Раді мало відбутись пленарне засідання, на якому опозиція хотіла домагатися голосування за повернення до Конституції 2004 року.

Однак біля будівлі парламенту сталася бійка між «тітушками» та активістами Майдану. Спровокували бійку прихильники Януковича. У хід проти мирних демонстрантів було задіяно силовиків, які активно використовували світлошумові гранати.

Згодом у хід проти людей була задіяна й вогнепальна зброя. Загинуло понад 100 мирних протестувальників, які прагнули кращого майбутнього для нашої країни. Пам’яті загиблих на Євромайдані ми з шаною згадуємо сьогоді героїв, хто віддав своє життя за Україну. Нагадаємо, що в Роздільній захід з нагоди вшанування  Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні розпонеться о 12.30 і відбуватиметься на Привокзальній площі, біля пам’ятника Великому Кобзареві.


Читайте також:  20 лютого у Роздільній відзначатимуть 5-ту річницю Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні


 

Залиште свій коментар