Відумерлість спадщини

Яке майно може бути визнане відумерлим?

Відповідно до ст. 1277 Цивільного кодексу (далі – ЦК) відумерлим майном вважається окрема річ, сукупність речей, а також майнові права та обов’язки. Тобто, відумерлою спадщиною може бути визнано земельну ділянку, будинок, квартиру, рахунок в банку тощо.

Які умови та строки визнання спадщини відумерлою?

Спадщина може бути визнана відумерлою в разі, якщо спадкоємці за заповітом і за законом: відсутні; усунуті від права на спадкування; не прийняли спадщину; відмовилися від спадщини.

Після спливу одного року з часу відкриття спадщини (з дати смерті громадянина) спадщина вважається відумерлою.

Яка процедура визнання спадщини відумерлою?

Орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини або в його інтересах органи прокуратури (ст. 1277 ЦК) має право звернутися із заявою до суду загальної юрисдикції за місцем відкриття спадщини (ст. 274 Цивільно-процесуального кодексу, далі – ЦПК). Місцем відкриття спадщини є: місце постійного проживання (реєстрації) спадкодавця; місце знаходження нерухомого майна (якщо невідоме місце постійного проживання); місце знаходження рухомого майна (якщо невідоме місце постійного проживання або місце знаходження нерухомого майна).

Що необхідно зазначити в заяві про визнання спадщини відумерлою?

У заяві має бути наведено відомості про (ст. 275 ЦПК): час і місце відкриття спадщини; майно, що становить спадщину (необхідно зазначити детальні відомості щодо такого майна, його назву, місце розташування, кадастровий номер, площу тощо); докази, які свідчать про належність цього майна спадкодавцю; відсутність спадкоємців за заповітом і за законом або про усунення їх від права на спадкування, або про неприйняття ними спадщини, або про відмову від її прийняття.

Хто стане власником відумерлого майна (у т.ч. земельної ділянки)?

Територіальна громада в особі органу місцевого самоврядування.

За правовою допомогою можна звернутися до Роздільнянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який знаходиться за адресою: м. Роздільна, вул. Незалежності (Свердлова), 2. Тел.: (04853) 5-03-66, (04853) 5-04-43.

Роздільнянський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Коментарі

  • Татьяна

    Добрый день.
    Подскажите, возможно ли востановление права на зем.участок -пай после постановления “спадщина від умерлої”, со дня смерти бабушки прошло 17лет.Дело в том, что статус
    ” спадщина від умерлої” приняли тайком т.е.в обход моего согласия, чтобы таким образом продолжать главе сельсовета нагло и дальше пользоваться моим паем

Залиште свій коментар