Вже наступного тижня Уряд має затвердити Національний план впровадження вакцини проти COVID-19. Про це повідомляється на офіційній сторінці в Фейсбуці прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.
Основним завданням плану вакцинування є охоплення щепленням проти коронавірусу 50% населення України. Оскільки вакцина має складні вимоги до зберігання, охопити вакциною всіх одразу неможливо. Саме тому на основі рекомендацій ВООЗ, Попередньої рамкової програми щодо справедливого розподілу вакцини від COVID-19 та інших експертних груп, було виокремлено низку пріоритетних груп:
Медичні працівники, включаючи осіб, які беруть безпосередню участь у заходах з протидії епідемії COVID-19;
Військовослужбовців, які беруть участь в ООС;
Працівники соціальної сфери, включаючи соціальних працівників;
Особи, які проживають у закладах з надання довгострокового догляду та підтримки, та персонал таких закладів;
Працівники критично важливих структур державної безпеки, включаючи ДСНС, Національну поліцію, Нацгвардії, військовослужбовців ЗСУ, МВС;
Вчителі та інші працівники сфери освіти;
Люди похилого віку (60 років і старше), які перебувають у групах ризику.
Серед відповідних груп також прописана поетапність розгортання вакцинування залежно від кількості отриманих вакцин. Вакцинування планується проводити на базі наявних кабінетів щеплень. Їх в Україні, за інформацією профільного міністерства, станом на грудень 2020 року нараховується більш ніж 11 тисяч.
Для проведення вакцинування передбачається створення мобільних бригад, а також залучення мережі сімейних лікарів, через яких також відбуватимуться щеплення.
Перші дози вакцин очікуємо вже в лютому. Наразі ведуться перемовини безпосередньо з виробниками вакцин та з керівництвом держав, де такі вакцини будуть вироблятись або вже законтрактовані. Крім того, в березні планується передача першого мільйона доз вакцини (із 8 млн) в межах глобальної ініціативи COVAX. Кошти на закупівлю додаткових доз вакцини закладено в держбюджет, ведуться перемовини щодо фінансування з міжнародними партнерами України.
Робота над кампанією з вакцинування розпочалася з вересня. На базі Центру громадського здоров’я МОЗ України було зібрано робочу експертну групу, куди увійшли українські лікарі та експерти, представники Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні, ЮНІСЕФ тощо.