ПРОТОКОЛ ЗАСІДАННЯ ТЕБ ТА НС ПРИ РОЗДІЛЬНЯНСЬКІЙ РДА ВІД 17.03.2020

ПРОТОКОЛ ЗАСІДАННЯ ТЕБ ТА НС ПРИ РОЗДІЛЬНЯНСЬКІЙ РДА ВІД 17.03.2020:

УКРАЇНА

ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ

РОЗДІЛЬНЯНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ

ТА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

 

вул. Незалежності, 9  м. Роздільна, Одеської області, 67400,   тел. 3 14 62

E-mail: sbindasov@odessa.gov.ua    веб-сайт: http://rozdilna-rda.odessa.gov.ua/

Протокол №6

чергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки

та надзвичайних ситуацій районної державної адміністрації

від 17 березня 2020 року

м.Роздільна

 

17.03.2020 р. Місцепроведення:

Роздільнянська районнадержавнаадміністрація, актова зала, 2 поверх,

Час проведення:  15 год.

 

Головуючий: Приходько Сергій Миколайович  – голова  районної державної адміністрації.

Присутні:члени комісії та запрошені.

 

Порядок денний:

 

 1. Про забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя населення району , проведення  заходів щодо стабілізації епідемічної ситуації, спричиненої коронавірусом SARS-C0V-2, організацію взаємодії служб, підприємств, установ та організацій щодо недопущення занесення та поширення на території району випадків захворювання, спричинених коронавірусом COVID-19, та готовність виконання територіального Плану протиепідемічних  заходів  щодо  запобігання  занесенню  і  поширенню  на території Одеської області корона вірусної інфекції Covid-2019 на 2020 рік (далі -Територіальний план).
 2. Про невідкладні заходи щодо забезпечення безаварійного пропуску льодоходу, повені та дощових паводків у весняно-літній період 2020 року.
 3. Про заходи щодо забезпечення протипожежного захисту населених пунктів, природних екосистем та  сільгоспугідь у весняно-літній пожежонебезпечний період 2020 року.
 4. Про невідкладні заходи щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах Роздільнянського району  у 2020 році.
 5. Про стан утворення підрозділів місцевої пожежної охорони.
 6. Про забезпеченнясанітарно-епідеміологічногоблагополуччянаселення у весняно-літнійперіод 2020 року.
 7. Про усунення недоліків,  виявлених за результатами проведення 15 травня 2019 року командно-штабного навчання з Роздільнянською районною ланкою та надання пропозицій щодо організації служб та формувань.

1.Слухали: Про забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя населення району, проведення заходів щодо стабілізації епідемічної ситуації, спричиненої коронавірусом SARS-C0V-2, організацію взаємодії служб, підприємств, установ та організацій щодо недопущення занесення та поширення на території району випадків захворювання, спричинених коронавірусом COVID-19, та готовність виконання територіального Плану протиепідемічних  заходів  щодо  запобігання  занесенню  і  поширенню  на території Одеської області корона вірусної інфекції Covid-2019 на 2020 рік (далі -Територіальний план).

ДоповідачДьяченко Галина Миколаївна, в.о. завідувача ВП Роздільнянський МРВ лабораторних досліджень ДУ «Одеський ОЛЦ МОЗ країни» доповіла, що в Україні зареєстровано 7 лабораторно підтверджених випадки COVID-2019 (Чернівецька обл — 4 випадки, Київ – 2 випадки та в Житомирській — 1 летальний випадок).

У зв’язку з поширенням COVID-2019 в світі громадянам України рекомендується тимчасово утриматися від поїздок до країн найбільш уражених вірусом. ВООЗ закликає всі країни підготуватися до можливого поширення COVID-2019 шляхом підготовки систем екстреного реагування, підвищення здатності виявлення пацієнтів і їх лікування, забезпечення лікарень приміщеннями, витратними матеріалами і необхідним персоналом, розробка екстерної меддопомоги.

Також, інформовано про виконання “Територіального плану протиепідемічних заходів щодо запобігання  занесенню і поширенню на території Одеської області корона вірусної інфекції Covid-2019 на 2020р.” ВП Роздільнянський міжрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ “Одеський ОЛЦ МОЗ України” , наголошено, що  в ході перевірки об’єкту, запланованого для обсервації,  комісією виявлено неповна готовність об’єкту та звернуто увагу на недостатнє забезпечення індивідуальними засобами захисту органів дихання та шкіри (респіратори, рукавички, костюми біозахисту)  працівників епідемічних бригад.

З огляду на значну кількість випадків реєстрації лабораторно підтверджених випадків зараження коронавірусом SARS-CoV-2 у світі, з метою недопущення та поширення на території району та Одеської області випадків захворювання, спричинених коронавірусом, комісія

ВИРІШИЛА:

 1. Враховуючи значне поширення у світі випадків захворювання, спричинених коронавірусом і високий рівень транскордонної міграції населення, відповідно до рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 року (протокол №2), вважати ситуацію із загрозою поширення на території області і району гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, медико-біологічною надзвичайною ситуацією природного характеру місцевого (районного) рівня.
 2. Міському, селищному та сільським головам:
 3. Заборонити роботу таких об’єктів  загального користування незалежно від форм власності та підпорядкування на відповідних територіях:
 • дитячих розважальних центрів та клубів, майданчиків, у тому числі спортивних;
 • тренажерних залів, басейнів, спортивних майданчиків  та стадіонів;
 • суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе, закладів громадського харчування, серед іншого у готелях, барів, клубів, дискотек, пабів), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, провадження банківської та страхової діяльності, а також торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.
 1. Заборонити до 3 квітня 2020 року проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
 2. Розглянути забезпечення населення продовольством та предметами першої необхідності в режимі доставки, особливо щодо осіб похилого віку.
 3. Рекомендувати населенню максимально обмежити фізичні контакти.
 4. Утворити групи контролю за виконанням зазначених рішень за участю представників поліції.

НЕГАЙНО

 1. Максимально перевести в режим телефонних (відео- конференцій) усі заходи та засідання колегіальних і дорадчих органів, у тому числі органів місцевого самоврядування ( за винятком виключних випадків).

НЕГАЙНО

 1. Скасувати до особливого розпорядження проведення прийому громадян в усіх органах влади;

НЕГАЙНО

 1. Керівникам підприємств, установ та організацій усіх форм власності:
 • запровадити щоденний температурний скринінг персоналу, вжити заходів щодо самоізоляції усіх працівників, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань;
 • максимально перевести здійснювану персоналом роботу на відділений доступ із застосуванням електронних комунікацій і технологій;
 • запровадити режим профілактичного спостереження за особами із числа персоналу, які відвідували країни інфекційного ризику;
 • передбачити режим регулярного провітрювання службових приміщень, регулярно здійснювати дезінфекційні заходи.

НЕГАЙНО

 1. Роздільнянському ВП ГУНП в Одеській області, КНП СВТГРР «Роздільнянська ЦРЛ», Роздільнянському МРВ лабораторних дослідженьДУ «Одеський  обласний лабораторний   Центр МОЗ України», Роздільнянському районному управлінню ГУ Держпродспоживслужбив Одеській області, Роздільнянському МРВ ГУДСНС в Одеській області, відділу прикордонної служби «Роздільна» – відповідно до компетенції забезпечити неухильне виконання територіального плану протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню на території області коронавірусної інфекції COVID-19 на 2020 рік, затвердженого розпорядженням голови Одеської облдержадміністрації від 18 лютого 2020 року №97/од-2020.

ПОСТІЙНО

 1. Утворити комісію із залученням фахівців ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області, Державної екологічної інспекції в Одеській області та забезпечити посилений контроль за дотриманням протиепідемічного режиму на об’єктах водопостачання та водовідведення району.

До 18.03.2020

 1. Відділу освіти, культури, молоді та спорту:
 2. Забезпечити призупинення діяльності закладів, установ, підприємств культури в частині проведення культурно-масових заходів (вистави, концерти, виставки, екскурсії, лекції тощо) незалежно від кількості учасників.
 3. Забезпечити тимчасове зупинення роботи дитячо-юнацьких спортивних шкіл, спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл, фізкультурно-спортивних товариств та інших закладів спортивного спрямування.

НЕГАЙНО

 1. Керівникам транспортних підприємств району:
 2. Заборонити:

регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні;

перевезення понад 10 пасажирів одночасно в одному транспортному засобі у  автомобільному транспорті, що здійснює регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах у звичайному режимі руху;

перевезення понад 10 пасажирів одночасно в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах в режимі маршрутного таксі;

заїзд на територію автостанцій автобусів, які здійснюють перевезення пасажирів у приміському, міжміському внутрішньообласному  і міжобласному сполученні, та реалізацію власниками автостанцій квитків автомобільним перевізникам, які виконують такі перевезення;

 1. Організувати навчання персоналу щодо особливостей використання засобів індивідуального захисту та алгоритму дій при виявлення захворювань, спричинених коронавірусом SARS-CoV-2;
 2. Забезпечити посилене проведення очистки вбиралень, будівель, споруд, територій підприємств з використання миючих та дезінфікуючих засобів;
 3. Систематично здійснювати санітарну обробку всього рухомого складу;
 4. Переглянути робочий графік працівників, зокрема тих, у яких є малолітні діти, та за можливості організувати роботу дистанційно;
 5. Забезпечити недопущення до роботи на підприємстві працівників із симптомами ГРВІ.
 6. Забезпечити негайне оповіщення пасажирів про введені обмеження.

Негайно

 1. Попередити керівників закладів, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, суб’єктів підприємницької діяльності про персональну відповідальність за невиконання .

Негайно

 1. Фінансовому управлінню райдержадміністрації підготувати документи щодо виділення коштів із резервного фонду районного бюджету для придбання засобів індивідуального захисту, антисептичних засобів.

Негайно

 1. Виконуючому обов’язки генерального директора КНП СВТГРР «Роздільнянська ЦРЛ» спільно із фінансовим управлінням Роздільнянської районної державної адміністрації звернутись до  комісії з питань бюджету, банківської діяльності, фінансово-економічних питань та питань  регуляторної політики для розгляду питання щодо перерозподілу коштів медичної субвенції для придбання засобів індивідуального захисту працівників закладів охорони здоров’я, антисептичних засобів та інших витратних матеріалів.

Негайно

 1. Головному лікарю КНПСВТГРР «Роздільнянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», в.о. генерального директора КНП СВТГРР «Роздільнянська ЦРЛ» забезпечити закупівлю засобів індивідуального захисту працівникам закладів охорони здоров’я, антисептичних засобів, тест – систем для діагностики, захворювань.

Негайно, у разі надходження коштів

 1. В.о. генерального директора КНП СВТГРР «Роздільнянська ЦРЛ» :

забезпечити тимчасове припинення проведення планових заходів з госпіталізації та планових операцій, крім термінових та невідкладних;

Негайно

 • забезпечити максимальну готовність та перепрофілювання медичних закладів для прийому та лікування інфікованих хворих у тяжких станах.

Негайно

 1. 15. Доручити головному спеціалісту з питань інформаційної  та організаційної діяльності апарату районної державної адміністрації посилити інформаційно – роз’яснювальну роботу з населенням із залученням електронних та друкованих засобів масової  інформації  щодо:

– дотримання санітарно-гігієнічних норм і правил запобіганню зараженню інфекцією;

–  висвітлення інформації про тимчасове зупинення роботи об’єктів загального користування, розташованих на території Роздільнянського району, з метою попередження розповсюдження захворюваності на гостру  респіраторну інфекцію, спричинену корона вірусом COVID-19;

–  максимального обмеження пересування між населеними пунктами та в громадських місцях без крайньої потреби.

Негайно

 1. Слухали: Про невідкладні заходи щодо забезпечення безаварійного пропуску льодоходу, повені та дощових паводків у весняно-літній період 2020 року.

Зважаючи на інформацію доповідачів Кінаша Сергія Володимировича – Інженера відділу управління водними ресурсами басейну річок Причорноморя та співдоповідача Сєдих Ольги Володимирівни – начальника метерологічної станції «Роздільна» що з причини відсутності снігонакопичення та слабко вираженного весняного водопілля  показники і характер гідрологічного режиму річок Одеської області весною 2020 р. значною мірою визначатиметься ходом температури повітря та випадінням опадів, комісія

ВИРІШИЛА:

Зазначену інформацію взяти до уваги.

 1. Слухали: Про заходи щодо забезпечення протипожежного захисту населених пунктів, природних екосистем та  сільгоспугідь у весняно-літній пожежонебезпечний період 2020 року.

Доповідач Начальник Роздільнянського МРВ ГУ ДСНС в Одеській області зазначив основні заходи для  попередження пожеж в природних екосистемах, зменшення можливих наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пожежною небезпекою  Роздільнянський МРВ Головного управління ДСНС України  в Одеськійобласті.

За результатами обговорення комісія

ВИРІШИЛА:

 1. головам сільських (міської та селищної) рад заборонити спалювання сухої трави та залишків рослинності на сільгоспугіддях, вздовж доріг, на територіях приватних садиб та очерету на водоймах, забезпечити справне зовнішнє протипожежне водопостачання населених пунктів;

Термін: постійно

 1. Роздільнянському лісництву для оперативногореагування на можливіпожежі на території лісового фонду  та природних екосистемах створити протипожежніформування. Забезпечити страхування життя членів протипожежних формувань.

Термін: до початку пожежонебезпечного періоду

 1. Роздільнянському лісництвувстановитицілодобове чергування членів протипожежних формувань на пожежній та пристосованій до гасіння пожеж техніці;

Термін:на період пожежонебезпечного періоду

 1. Роздільнянській райдержадміністрації створити фінансові та матеріально-технічні резерви, необхідний резерв матеріальних засобів з метою забезпечення гасіння пожеж у природних екосистемах, у першу чергу паливо-мастильних матеріалів для залучення пожежної техніки;

Термін: постійно

 1. Головам сільських (міської та селищної) рад підготувати пристосовану для цілей пожежогасіння техніку, протипожежне озброєння щодо використання їх за призначенням для гасіння пожеж в екосистемах;

Термін: постійно

6.Роздільнянському МРВ ГУ ДСНС забезпечити висвітлення в районних засобах масової інформації роз’яснень правил пожежної безпеки в лісах і сільгоспугіддях.

Термін: на період пожежонебезпечного періоду

 1. 7. Керівникам підприємств агропромислового комплексу:

7.1 Вжити організаційні та практичні заходи щодо попередження пожеж та збереження врожаю від вогню, дотримання вимог “Правил пожежної безпеки в агропромисловому комплексі України”, а також “Правил пожежної безпеки в Україні”;

7.2. Створити добровільні протипожежні формування (добровільні пожежні дружини) для протипожежного захисту сільських населених пунктів і ліквідації пожеж на хлібних масивах.

7.3.  На виконання статті 80 Кодексу цивільного захисту України надавати безоплатно керівнику гасіння пожежі  вогнегасні речовини, техніку, пально-мастильні матеріали, обладнання, засоби зв’язку, а під час пожежі, що триває понад три години, – харчування, приміщення для відпочинку і реабілітації осіб, залучених до гасіння пожежі.

постійно

 1. Слухали: Про невідкладні заходи щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах Роздільнянського району  у 2020 році.

Доповідач – Начальник Роздільнянського МРВ ГУ ДСНС в Одеській області зазначив важливість виконання заходів  попередження загибелі людей на водних об’єктах та запропонував перелік заходів.

За результатами обговорення комісія

ВИРІШИЛА:

 1. Головам сільських (селищної) рад визначити земельні ділянки та водного простору, який придатний для організації пляжів, пунктів прокату плаваючих засобів, водних атракціонів, місць для занять водними видами спорту, любительського і спортивного рибальства та надати до Роздільнянського МРВ ГУ ДСНС України в Одеській області копії відповідних рішень та затверджені копії карт-схем земельних ділянок та водного простору.

Термін: до 01.05.2020р.

 1. Визначити земельну ділянку та водний простір, який придатний для купання на території смт. Лиманське та привести її у відповідність до вимог “Правил охорони життя людей на водних об’єктахУкраїни”.

Термін: до 01.05.2020р.

 1. Відділу освіти Роздільнянської РДА заборонити керівникам освітніх закладів, в тому числі керівнику дитячого оздоровчого табору, організацію вивозу дітей на водні об’єкти, які не відповідають “Правилам охорони життя людей на водних об’єктах України”.

Термін: постійно

 1. Роздільнянському МРВ ГУ ДСНС України в Одеській області проводити  роз’яснювальну роботу в засобах масової інформації щодо попередження загибелі людей на водних об’єктах.

Термін: під час купального сезону

 1. Власникам (орендарям) водних об’єктів забезпечити виконання вимог “Правил охорони життя людей на водних об’єктах України

Термін: постійно

 1. Слухали:Про стан утворення підрозділів місцевої пожежної охорони.

Доповідач  – Начальник Роздільнянського МРВ ГУ ДСНС в Одеській області зазначив, що наразі створення місцевої пожежної охорони у зв’язку із процесом децентралізації проблематичне. З огляду на необхідність виконання завдань за призначенням з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та пожеж було запропоновано виділити30 тис.грн. з резервного фонду району для придбання ПММ в матеріальний резерв.

За результатами обговорення комісія

ВИРІШИЛА:

Виділити 30 тис.грн. з резервного фонду району для придбання ПММ в матеріальний резерв для ліквідації надзвичайних ситуацій та пожеж.

 1. Слухали: Про забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення у весняно-літній період 2020 року.

Доповідач – Гнисюк Олег Миколайович – Начальник Роздільнянського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області у доповіді зазначив низку проблем, що залишаються невирішеними протягом останніх років.

За результатами обговорення комісія

ВИРІШИЛА:

 1. Виконавцям забезпечити неухильне виконання «Комплексного  плану заходів щодо недопущення виникнення епідемічних ускладнень в Роздільнянському районі у весняно-літній період 2017 – 2020 роках» та надання інформації відповідно Плану.

Термінпостійно.

 1. Слухали: Про усунення недоліків,  виявлених за результатами проведення 15 травня 2019 року командно-штабного навчання з Роздільнянською районною ланкою та надання пропозицій щодо організації служб та формувань.

Доповідач: Біндасов С.Л. – Головний спеціаліст сектору з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами райдержадміністрації звернув увагу на те, що відповідно регіонального  Плану основних  заходів  цивільного  захисту  на травень 2020 рокуДепартаментом з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами заплановане проведення  контрольної  перевірки  стану організації  роботи  із  цивільного  захисту, техногенної та пожежної безпеки у Роздільнянському районі.

За результатами обговорення та метою виправлення недоліків, що були зазначені під час проведення командно-штабного навчання у травні 2019 році комісія

ВИРІШИЛА:

Керівникам та заступникам керівників спеціалізованих  служб цивільного захисту надати виправлені (оновлені ) документи та відповідну інформацію згідно розділу «Основні напрямки підвищення готовності до дій за призначенням» Звіту за результатами проведення командно- штабного навчання.

До 27 квітня 2020

 

Голова районної державної адміністрації,

голова районної комісії                                                          С.ПРИХОДЬКО

Секретар комісії                                                                      С.БІНДАСОВ

 

Залиште свій коментар