Інформація про стан законності на території Роздільнянського району

 

Упродовж першого півріччя 2016 року робота місцевої прокуратури на території Роздільнянського району спрямовувалась на утвердження законності та справедливості, запобігання та протидії проявам корупції, захисту прав громадян та інтересів держави.

Так, загалом по району зареєстровано 876 кримінальних правопорушень, що на 12,5 % більше аналогічного періоду минулого року, рівень злочинності на 10 тисяч населення склав 86,1 при середньому по області 98.

Завдяки вжитим заходам, у тому числі координаційного характеру, вдалося зменшити на 35,7 % ріст особливо тяжких злочинів (з 14 до 9),

За рахунок зменшення умисних вбивств з 3 до 1 та тяжких тілесних ушкоджень з 5 до 2 знизився на 10,4 % ріст тяжких та особливо тяжких злочинів проти життя та здоров’я з 67 до 60.

Попри збільшення кількості злочинів проти власності з 145 до 309, спостерігається зменшення на 11,1 % грабежів з 9 до 8, на 50 % розбійних нападів з 4 до 2, шахрайств на 33,3 % з 18 до 12.

Крім цього, на 59,1 % зменшилась кількість вчинених злочинів раніше судимими особами, з 22 до 9, на 45 % у стані алкогольного сп’яніння з 20 до 11, на 75 % іноземними громадянами з 4 до 1.

Стан нагляду за додержанням законів органами поліції

Упродовж 6 місяців 2016 року у провадженні слідчих СВ Роздільнянського ВП ГУНП в Одеській області, з урахуванням залишку минулих років, перебувало 1443 кримінальних проваджень, з яких закінчено досудове розслідування у 582.

З числа закінчених кримінальних проваджень місцевою прокуратурою до районного суду скеровано 51 обвинувальний акт, з яких 6 з угодами про визнання винуватості та примирення.

Зокрема, направлено до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом завдання збитків місцевому бюджету шляхом завищення вартості та об’ємів виконаних робіт з технічного обслуговування та ремонту обладнання газових котелень на суму понад                     250 тис. грн., за обвинуваченням директора ТОВ «Сервіс «НЗ» у скоєнні корупційних кримінальних правопорушень, передбачених ст. ст. 364-1, ч. 2,  366 ч. 2 КК України.

Закінчено досудове розслідування та направлено обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно двох осіб за фактом скоєння ними тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень, передбачених                 ст. 152, ч. 2, ч. 3 ст. 186, ч. 4 ст. 187, ч. 2 ст. 121 КК України.

У зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення слідчими закрито 456 кримінальних проваджень.

За результатами перевірки законності рішень про закриття кримінальних проваджень скасовано 56 постанов слідчих з поновленням досудового розслідування.

Крім того, протягом 6 місяців 2016 року процесуальними керівниками з подальшим внесенням відомостей до ЄРДР виявлено 6 фактів укриття кримінальних правопорушень від реєстрації.

За остаточними результатами досудового розслідування упродовж першого півріччя 2016 року на території Роздільнянського району рівень розкриття злочинів склав 10,8 %.

З метою активізації досудового розслідування у кримінальних провадженнях, що розслідуються слідчими СВ Роздільнянського ВП, процесуальними керівниками упродовж 6 місяців 2016 року надано слідчим 213 письмових вказівок.

Крім того, стан досудового розслідування у кримінальних провадженнях, у тому числі минулих років, регулярно обговорюється на оперативних нарада при керівнику та першому заступнику керівника місцевої прокуратури

Стан підтримання державного обвинувачення.

Упродовж 6 місяців 2016 року Роздільнянським районним судом за участі державних обвинувачів місцевої прокуратури розглянуто 50 кримінальних проваджень, з яких 45 з винесенням обвинувальних вироків стосовно 51 особи.

Зокрема, вироком районного суду визнано винною та призначено покарання у виді 2 років позбавлення волі касиру-операціоністу Регіонального відділення південного ГРУ ПАТ КБ «Приват банк» (відділення смт. Лиманське) за скоєння кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, 2 ст. 190, ч. 1               ст. 191 КК України, а саме вчинення шахрайських дій та привласнення грошових коштів у сумі понад 192 тис. грн.

Вироком районного суду визнано винною старшого касира-контролера відділення  № 35 ПАТ «Імексбанк» (відділення м. Роздільна) у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, а саме допущення службової недбалості, що призвела до нестачі грошових коштів у сумі 195 тис. грн.

За постановленими вироками суду особи не виправдовувались та за реабілітуючих підстав кримінальні провадження не закривалися.

Стан прокурорського нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та застосуванні заходів примусового характеру.

Упродовж 6 місяців 2016 року місцевою прокуратурою проведено  14 перевірок в ізоляторі тимчасового тримання при Роздільнянському ВП ГУНП в Одеській області, у тому числі 2 комплексні, за результатами яких внесено 1 акт реагування.

У спеціальних приміщеннях для тримання затриманих осіб у відділах прикордонної служби «Степанівка» та «Кучурган-авто» Білгород-Дністровського прикордонного загону проведено по 12 перевірок, у тому числі по 1 комплексній, за результатами яких внесено 2 документи реагування.

Проведено 6 перевірок виконання запобіжного заходу у виді домашнього арешту в Роздільнянському ВП ГУНП в Одеській області – порушень не встановлено.

За результатами перевірки організації контролю при здійсненні індивідуально-профілактичної роботи з особами, які перебувають на обліку в КВІ внесено 3 документи реагування, які задоволені.

Стан здійснення представництва на захист інтересів громадян та держави в судах.

Упродовж першого півріччя 2016 року на розгляді судів перебував 1 позов на суму 96 тис. грн, з яких задоволено 1 на суму 96 тис. грн.

Так, рішенням Господарського суду Одеської області позовну заяву в інтересах держави в особі Українського державного фонду підтримки фермерських господарств в особі Одеського відділення Українського державного фонду підтримки фермерських господарств до ФГ «Квітень-Р» про примусове стягнення заборгованості за договором про надання фінансової підтримки у сумі 96500, 00 грн.

За втручання місцевої прокуратури, у 2016 році виконано рішення Господарського суду Одеської області про зобов’язання   ТОВ «Енергопромімпекс» повернути земельну ділянку площею 0,57 га, вартістю 624 тис. грн., розташовану за адресою: м. Роздільна, вул. Леніна кут вул. Лисенка до земель запасу Роздільнянської міської ради.

Місцевою прокуратурою продовжується вивчення стану дотримання вимог земельного, бюджетного та іншого законодавства з метою вжиття заходів представницького характеру на захист інтересів держави.

Стан роботи з розгляду та вирішення звернень та запитів про публічну інформацію.

Упродовж 6 місяців 2016 року Роздільнянським осередком місцевої прокуратури розглянуто 384 звернень, з яких вирішено 262 звернення, 118 направлено за належністю, 4 повернуті заявникам або залишені без розгляду.

З розглянутих 262 звернень, 10 звернень задоволено (звернення стосувались питань досудового розслідування).

На особистому прийомі громадян прийнято 148 звернень, з яких  30 звернень особисто керівником місцевої прокуратури.

Загалом протягом 2016 року до Роздільнянської місцевої прокуратури Одеської області надійшло 2 запити про доступ до публічної інформації, з яких 1 запит направлено до іншого органу, в 1 випадку в задоволенні запиту відмовлено у зв’язку з тим. що запитувана інформація відносилась до конфіденційної.

Стан роботи з реалізації принципу гласності.

Упродовж 6 місяців 2016 року Роздільнянським осередком місцевої прокуратури скеровано до державних органів влади 16 інформацій про стан законності та з інших питань.

Здійснено 25 виступів у засобах масової інформації, з яких 18 у друкованих ЗМІ, 3 в інформаційних агентствах, 4 в Інтернеті.

С.Стадник, виконувач обов’язків керівника Роздільнянської місцевої прокуратури

Залиште свій коментар