Розпочався Великий піст – 2024

Піст перед Великоднем – один із найважливіших у православних вірян. Дати посту залежать від Великодня, тому щороку змінюються. Скільки триватиме Великий піст 2024 року, у чому його суть і яких правил дотримуватися в цей час – розповідаємо в матеріалі.

Що таке Великий піст і в чому його суть

Великий піст – головний період утримання у християн. У цей час вірянам не можна харчуватися скоромною їжею, слід відмовитися від розваг, шкідливих звичок. Але це далеко не головне.

Говіння під час посту – це підготовка до Великодня, очищення перед головним святом. І насамперед людина має очиститися духовно, змінити своє життя на краще – переглянути своє ставлення до оточуючих, світогляд і сприйняття цінностей. Тому основний наголос під час Великого посту потрібно робити якраз на чистоту своїх думок і справ, а обмеження в їжі – це лише допоміжна частина.

Скільки триває Великий піст 2024 року

Дати початку і закінчення Великого посту змінюються щороку, оскільки залежать від дати Великодня. Починається піст рівно за 7 тижнів до свята Великодня і триває 48 днів – до суботи перед Христовим Воскресінням.

У 2024 році Великий піст розпочався 18 березня, а закінчиться 4 травня.

Весь піст ділиться на:

 • святу Чотиридесятницю (це 5 седмиць (тижнів) +5 днів);
 • Лазареву суботу;
 • Вхід Господній в Єрусалим (Вербна неділя);
 • Страсну седмицю (тиждень) перед Великоднем (6 днів).

Кожен із семи тижнів наповнений особливим духовним змістом.

Які правила Великого посту

Що треба робити у Великий піст / ua.depositphotos.com

Під час посту перед Великоднем важливо дотримуватися низки правил. Вони допомагають очиститися не тільки фізично, а й духовно:

 • більше молитися, читати Святе Письмо;
 • частіше відвідувати храм;
 • каятися;
 • стежити за своїми думками і вчинками – не хвалитися, не заздрити, не засуджувати.

Також важливо під час Великого посту робити якомога більше благих справ – допомагати тим, хто потребує допомоги, приділяти час близьким людям.

Великий піст – що можна їсти в цей час

Під час посту за церковним статутом слід відмовитися від їжі тваринного походження – м’яса, яєць, молочних продуктів:

 • у понеділок, середу і п’ятницю покладається сухоїдіння – фрукти, овочі, хліб, вода, компот;
 •  у вівторок і четвер можна їсти гарячу їжу без масла;
 • у суботу та неділю – гарячу їжу з олією.

Рибу можна їсти тільки в дні двунадесятих свят. Ці суворі обмеження насамперед стосуються ченців, у мирян же піст може бути не настільки суворим.

Адже, як уже говорили, обмеження в їжі – це не головне. Набагато важливіше стежити за своїми думками, мовою, діями. Це гарний час, щоб відмовитися від шкідливих звичок. Постарайтеся дотримуватися правил посту, описаних вище, а утримання від їжі нехай допоможе в цьому.

Джерело: Укрінформ

Залиште свій коментар