Захистити літніх людей від протиправних дій можна спільними зусиллями їхніх рідних та правоохоронців

Поліцейські наголошують: захистити літніх людей від протиправних дій можна спільними зусиллями їхніх рідних та правоохоронців

Не відчиняти двері незнайомцям, ким би вони не представлялися, не довіряти повідомленням про виграші, не повідомляти стороннім номер своєї банківської картки, телефонувати родичам, які за інформацією невідомих нібито потрапили у біду, – не зважаючи на постійні нагадування поліції, ці нехитрі правила, на жаль, і досі відомі далеко не всім людям похилого віку.

Зараз, коли вони знаходиться на самоізоляції в зв’язку з карантином через короновірус covid-19, правопорушники під виглядом соціальних працівників, волонтерів, медиків, працівників комунальних служб і навіть поліцейських можуть намагатися  проникнути в житло, щоб в подальшому, в залежності від ситуації, шляхом шахрайства або крадіжки чи навіть грабежу заволодіти матеріальними цінностями мешканців оселі.

Роз’ясніть  родичам, щоб вони нікого не пускали у своє житло і  відразу повідомляли вам або у поліцію про подібні візити. Якщо сторонні особи все ж увійшли в будинок або квартиру, не можна допускати, щоб вони ходили по приміщенню чи залишати їх самих у кімнаті, де заховані гроші і цінності.

Наголошуйте стареньким (особливо мамам та бабусям): якщо їм телефонують незнайомці і під виглядом “правоохоронців” повідомляють, що хтось із рідних потрапив до поліції  і його можна “визволити” за певну суму, відразу треба зв’язатися з людиною, про яку йде мова, або іншими родичами, а не перераховувати гроші шахраям.

Поясніть батькам, що великі суми заощаджень краще зберігати в банках, а знімаючи пенсію в банкоматі, слід бути обережними – рахувати гроші непомітно для оточуючих, покласти їх краще у внутрішню кишеню одягу, а якщо у сумочку, то тримати її, притиснувши до тіла. Маючи при собі кошти, не слід вступати в розмову з незнайомцями, які йдуть слідом,  чи обирати дорогу через густо засаджені сквери, повз покинуті будівлі та інші безлюдні місця, де можливий раптовий напад.

Варто зазначити, що непоодинокі випадки, коли зловмисники представляються співробітниками банківських установ і виманюють у пенсіонерів дані про картки, з яких в подальшому знімають гроші.

Зі свого боку, поліцейські також проводять профілактичну роботу з літніми громадянами. Їх відвідують за місцем мешкання, закликають не піддаватися на вмовляння незнайомців здати їм квартиру, задешево купити ліки або інші медичні чудодійні товари, отримати “подарунки” від благодійних організацій, роз’яснюючи ризики та можливі наслідки такого спілкування. А ще нагадують, що у будь-який час про несподіваних візитерів громадяни можуть повідомити на спецлінію 102 або своєму дільничному офіцеру поліції, номер якого є у кожного пенсіонера.

Роздільнянський відділ поліції в Одеській області

Залиште свій коментар