Психологічна реабілітація учасників АТО

Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації запрошує всіх учасників  антитерористичної операції скористатися можливістю безкоштовно пройти психологічну реабілітацію, а саме оздоровитись на базі санаторно-курортного закладу чи реабілітаційного центру, де можуть надаватись послуги  в індивідуальній та груповій формі, а також отримати безкоштовне санаторно-курортне лікування та пройти соціальну та професійну адаптацію.

Право на отримання послуг із психологічної реабілітації мають учасники антитерористичної операції з числа учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни.

Для проходження психологічної реабілітації, а саме оздоровитись на базі санаторно-курортного закладу чи реабілітаційного центру, де можуть надаватись послуги  в індивідуальній та груповій формі, учасники антитерористичної операції, звертаються до управління із заявою довільної форми за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання, а для діючих військовослужбовців  за місцем перебування (розташування військової частини (підрозділу). До заяви додаються:

  • копія паспорту та коду;
  • копія посвідчення учасника бойових дій, або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни;
  • копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції  або забезпечення її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичній операції у період її проведенням.

Тривалість курсу у стаціонарних умовах не перевищує 18 днів і може проводитися не більше ніж один раз протягом року.

Проїзд учаснику АТО до реабілітаційної установи та назад відшкодовується управлінням соціального захисту населення при наявності проїзних квитків.

Санаторно-курортне лікування АТО

Для отримання безкоштовного, щорічного  санаторно-курортного лікування, тривалістю 18 днів, учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та учасники війни повинні за зареєстрованим місцем проживання, отримати довідку за формою 070/о у тій лікувальній установі, де проходили лікування та надати її до управління соціального захисту населення разом із наступними документами:

  • копію паспорту та коду;
  • ксерокопію відповідного посвідчення учасника;
  • копію документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції  або забезпечення її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичній операції у період її проведенням.

                                             Соціальна та  професійна адаптація АТО

Право на отримання послуг соціальної та професійної адаптації мають всі учасники антитерористичної операції .

Соціальна адаптація  зазначених осіб, здійснюється центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Професійна адаптація осіб за робітничими професіями здійснюється шляхом професійної орієнтації, первинної професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікаціі з урахуванням їх навичок, умінь та побажань.

Професійна адаптація організовується і здійснюється за рахунок коштів державного бюджету суб’єктами освітньої діяльності, що мають право в установленому законодавством порядку на здійснення адаптації (далі – установи). Професійна адаптація осіб з інвалідністю внаслідок війни організовується згідно з рекомендаціями медико-соціальної експертної комісії, визначеними в індивідуальній програмі реабілітації.

Особи одночасно мають право на соціальну та професійну адаптацію.

Для отримання послуг з професійної адаптації учасники антитерористичної операції письмово звертаються до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування) із заявою та наступними документами:

–  копія посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни,

або учасника війни;

–  копію документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній

операції  або забезпечення її проведення з безпосереднім перебуванням в районах

антитерористичній операції у період її проведенням(для учасника бойових дій);

– копія індивідуальної програми реабілітації (для осіб з інвалідністю внаслідок

війни).

За детальнішою інформацією  можна  звертатися до управління соціального   захисту   населення  районної  державної  адміністрації  за адресою:    м.Роздільна,    вул. Європейська,    37 А, каб. № 16   або   за тел.: 04853-50152

Залиште свій коментар