Не допустити пожеж у лісах

З настанням літнього пожежонебезпечного періоду на території району зросла кількість пожеж у природних екосистемах.

Так, протягом червня рятувальники здійснили дев’ять виїздів та ліквідували загорання сухої трави, чагарнику, побутового сміття на загальній площі понад 8 га. А у садовому товаристві Христинівка (Єгорівська сільрада) невідома особа підпалила суху траву. Вогонь миттєво перекинувся на дачний будинок, який був  повністю знищений.

З метою запобігання пожеж у природних екосистемах співробітники Роздільнянського МРВ ГУ ДСНС України в Одеській області, разом з працівниками Роздільнянського лісництва ДП “Одеське лісове господарство”, провели профілактичний захід, під час якого нагадали роздільнянцям правила пожежної безпеки під час відпочинку в природних екосистемах, розповіли їм про наслідки пожеж та роздали їм листівки з нагадуванням правил пожежної безпеки під час відпочинку на природі.

Роздільнянським міськрайонним відділом ГУ ДСНС України в Одеській області вживаються заходи щодо недопущення пожеж у природних екосистемах. Зокрема, співробітниками ДСНС України питання протипожежного захисту населених пунктів, природних екосистем та сільгоспугідь у весняно-літній пожежонебезпечний період 2017 року виносилося на розгляд комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) РДА. Крім того, були надіслані інформаційні листи у сільські ради району.

Нагадуємо, що згідно із ст. 77-1 “Самовільне випалювання рослинності та її залишків” КУпАП, за підпал стерні та пожнивних залишків передбачені штрафи від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів (170-340 грн), а для посадовців сума штрафу збільшується від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів. А за деяких обтяжливих обставин за підпал може бути порушена і кримінальна справа. Кримінальний кодекс України передбачає за такий злочин позбавлення волі на термін від 5 до 10 років.

Закликаємо мешканців та гостей району неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки під час літнього пожежонебезпечного періоду! Будьте обачні, не кидайте недопалки та сірники у суху траву. Не розпалюйте багаття у місцях відпочинку, у лісах, парках та поблизу сміттєзвалищ. Не дозволяйте дітям бавитися з вогнем, роз’яснюйте їм правила пожежної безпеки. Не будьте байдужими, якщо побачили дим або невеличкий вогонь! Телефон служби порятунку – 101!

Роздільнянський міськрайонний відділ ГУ ДСНС України в Одеській області.

 

Залиште свій коментар