На засіданні бюджетної комісії

Чергове засідання постійної комісії з бюджету, банківської діяльності, фінансово-економічних питань та питань регуляторної політики районної ради було скликано 20 березня.  Серед членів комісії на засіданні були присутні: Андрій Коваленко, Лариса Коваленко, Геннадій Келлер, Олег Гузовський, Сергій Приходько та Володимир Кайсин. Участь також прийняли керівництво районної ради та райдержадміністрації, їх виконавчі апарати, депутати та запрошені.

Під час засідання було заслухано та направлено на розгляд сесії звіт райдержадміністрації про виконання районного бюджету за 2018 рік та звіти керівників комунальних установ (підприємств,закладів) щодо фінансово-господарської діяльності за 2018 рік, тощо.

Найбільш жваво обговорювалось друге питання порядку денного щодо виділення коштів на проведення поточного та капітального ремонтів об’єктів комунальної власності територіальних громад район. Директор КУ “Роздільнянський центр забезпечення та обслуговування закладів освіти” Микола Сухий зачитав пріоритетні напрямки фінансування загальноосвітніх закладів району для покращення матеріально-технічного стану. Як зазначив голова районної ради Фелікс Сігал, проведення фінансування вищезазначених об’єктів  можливе за рахунок залишку освітньої субвенції, сумма якої складає 3 млн. 200 тис грн.

Голова райдержадміністрації Наталія Бараненко зауважила, що залишок освітньої субвенції передбачений як резерв, у разі якщо не вистачить коштів з державного бюджету на виплату заробітної плати та проведення відпускної кампанії вчителів. Водночас, конкретної суми на даний момент визначити неможливо. Тому, на переконання керівництва райдержадміністрації краще було б неперерозподіляти залишок освітньої субвенції, адже оплата праці працівників бюджетних установ – це захищена стаття видатків.

Депутат Геннадій Келлер зауважив зі свого боку, що було б доречним розподілити частину коштів на фінансування ремонтів шкіл, а частину – залишити як резерв, у разі необхідності дофінансування заробітної плати та відпускних педагогів. На переконання Геннадія Володимировича, таким чином не буде втрачено такий дорогоцінний час для проведення ремонтних робіт, враховуючи пору року. Тому запропонував керівництву райдержадміністрації та районної ради проявити політичну волю та піти на такий крок.

Але й тут не дійшли згоди, адже перерозподіл коштів був передбачений на весь залишок освітньої субвенції, відповідно до поданих клопотань керівників освітніх закладів. І визначити, яким із них надати в першу чергу кошти, а яким пізніше – буде не менш складно, адже всі вони є першочерговими.

Голова районної ради Фелікс Сігал зі свого боку зазначив, що направить відповідні листи до Мінфіна та Департаменту фінансів облдержаміністрації з метою роз’яснення ситуації, що склалася. Врешті решт дане питання направили на доопрацювання.

Із залишку коштів бюджету розвитку районного бюджету у сумі 232 тис грн., 174 тис грн було направлено на розрахунки по боргам із зарплати працівникам КП СВТГРР “Лиманське” в рамках виконання програми функціонування зазначеного підприємства в зв’язку з ліквідацією (загальна сума заборгованості складає 480 тис грн).

З метою реалізації реформи сільської медицини на Роздільнянський район наразі передачено шість валіз для телемедицини, які придбані  за рахунок коштів державного бюджету. Для остаточної реалізації цього проекту необхідно софінансування у розмірі 10 % з місцевого бюджету. Члени комісії підтримали дане питання, передбачивши з районного бюджету 58 тис.грн. на придбання планшетів.

Крім того, після уточнення видатків районного бюджету, депутати підтримали виділення коштів на придбання та заміну вікон у терапевтичному відділенні Центральної районної лікарні у сумі 70 тис грн.

Питання щодо компенсації райдржадміністрацією частини заробітної плати технічним працівникам райради (охоронцям, двірнику) по договору відшкодування витрат на утримання орендованого майна та комунальних послуг балансоутримувачу райраді – райдержамдіністрацією (згідно акту фінансової інспекції) було направлено на доопрацювання.

Як функціонує телемедицина

Кожен працівник фельдшерського пункту матиме валізу для первинної діагностики, в яку входять електрокардіограф, глюкометр, ендоскоп для відео, спирограф і інші діагностичні апарати. За допомогою валізи фельдшер зможе виміряти тиск, зробити ЕКГ, спірографію – дуже важливе дослідження, що допомагає виміряти дихальні обсяги легких. Крім того, у валізі є в наявності прилади для вимірювання температури, шумів серця і легенів, і аускультації – вислуховуванні звуків, що утворюються в процесі функціонування внутрішніх органів. Також там є портативна камера, якою фельдшер фотографує стан шкіри, горла тощо.

Фельдшер виїзжаючи на виклик до пацієнта, буде проводити дослідження на місці  і за допомогою планшету передавати інформацію в телемедичний центр. Дані відразу бачить сімейний лікар, при необхідності – фахівці районної лікарні, які готові надати консультацію. Після цього можуть підключитися фахівці обласної лікарні. І потім вже приймається рішення, що робити з пацієнтом.

Залиште свій коментар