Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 250 від 13.03.2019року з першого квітня 2019року з метою покращення матеріального стану багатодітних сімей запроваджено новий вид допомоги — допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.
Допомога призначається і виплачується одному із батьків, з яким постійно проживає дитина.
Допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно.
Призначення і виплата допомоги здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі — органи соціального захисту населення) за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання особи, яка претендує на призначення допомоги (далі ― заявник).
Документи, необхідні для призначення допомоги, подаються заявником особисто.
Для призначення допомоги органу соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта громадянина України (паспортного документа іноземця) або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, подається заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики, та копії таких документів:
– посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу) та посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);
– свідоцтв про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів).
У сільській місцевості прийняття заяв з необхідними документами для призначення допомоги і передачу їх відповідним органам соціального захисту населення здійснюють особи, уповноважені виконавчими комітетами сільських і селищних рад.
У разі звернення одного з батьків дитини за призначенням допомоги орган соціального захисту населення за місцем проживання одного з батьків, з яким постійно проживає дитина, має право отримувати від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій відомості, необхідні для призначення зазначеної допомоги.
У разі коли до заяви не додані всі необхідні документи, орган соціального захисту населення повідомляє заявнику, які документи повинні бути подані додатково. Якщо вони будуть подані не пізніше ніж протягом одного місяця з дня одержання зазначеного повідомлення, днем (місяцем) звернення за призначенням допомоги вважається день (місяць) прийняття або відправлення заяви.
Допомога призначається у розмірі 1700 гривень.
Виплата допомоги припиняється у разі:
– позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
– відмови отримувача допомоги від виховання дитини;
– нецільового використання коштів і незабезпечення створення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;
– відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;
– тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;
– перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;
– втрати статусу багатодітної сім’ї;
– смерті дитини;
– смерті отримувача допомоги.
Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу соціального захисту населення, який призначив допомогу.
Виплата допомоги здійснюється шляхом перерахування коштів на рахунок отримувача допомоги, відкритий у банківській установі.
Отримувач допомоги у разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги, зобов’язаний у десятиденний строк повідомити про це органам соціального захисту населення.
За більш детальнішою консультацією звертатися до Роздільнянського управління соціального захисту населення райдержадміністрації (І-й поверх, кабінет № 3) за адресою: вул. Європейська, 37/а м. Роздільна або за телефоном (04853) 3-28-04
Лариса Знахарук, начальник управління соціального захисту населення РДА.