Враховуючи пору року, знову постала одна з найгостріших екологічних та соціальних проблем міста – масове спалювання опалого листя.
Шкода від спалювання рослинних залишків багатогранна і небезпечна. Отруйний дим, який утворюється при спалюванні рослинних залишків, містить подразнюючі речовини та канцерогенні компоненти. При попаданні в дихальні шляхи ці частинки досягають найглибших ділянок легень і здатні акумулюватися. Регулярне вдихання цих частинок викликає загострення хронічних захворювань людей, в тому числі бронхітів, бронхіальної астми та інші хвороби дихальних шляхів, погіршується робота серця, загострюється алергія, їдкий дим подразнює слизові оболонки очей. Крім того, до складу диму входять пил, оксид вуглецю, діоксини, сполуки нітрогену, важкі метали і велика кількість канцерогенних сполук.
Читайте також: Спалювання листя карається законом! Відео та фото, м. Роздільна
З метою впливу на ситуацію, яка склалася із масовим спалюванням листя у місті, у четвер небайдужі до цієї проблеми активісти провели зустріч із першим заступником міського голови, головою комісії з питань благоустрою Ю.П. Тесніковим.
Як зазначив Юрій Петрович, згідно з ЗУ “Про охорону атмосферного повітря”, забороняється самовільне спалювання листя. Відповідальність за порушення цієї норми передбачено Кодексом про адміністративні правопорушення України. За самовільне випалювання рослинності або її залишків на громадянина може бути накладено штраф у розмірі від двадцяти (340 грн) до вісімдесяти (1360 грн) неоподаткованих доходів громадян і на посадових осіб – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти (850 грн) до ста (1700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За результатами проведеної наради було вироблено спільний план дій активістів та міської ради, а саме:
- інформування населення щодо відповідальності за правопорушення через засоби масової інформації, соціальні мережі та листівки.
- Організувати щоп’ятниці додатковий маршрут трактора для забезпечення безкоштовного вивозу листя, але, обов’язково, у мішках;
- створення робочих груп за участю представників міської ради, депутатського корпусу та активістів, з метою виявлення правопорушників та притягнення їх до адміністративної відповідальності (робочі групи будуть курсувати містом за визначеним графіком);
- проведення фото та відео фіксації протизаконних дій, в тому числі, і за допомогою дрону;
Враховуючи вищезазначене, Роздільнянська міськрада вкотре звертає увагу на недопущення самовільного випалювання сухої природної рослинності або її залишків. Також недопустимі засмічення територій побутовими та будівельними відходами, викидання, вивантаження сміття в невстановленому місці, його спалювання, мешканці міста мають змогу в разі великого об’єму опалого листу замовити техніку в КП « Роздільнянський міський водоканал» за номером 3-10-12. У разі виявлення фактів спалювання опалого листя необхідно звертатися до виконкому міської ради за тел. 3-25-75.
Пам’ятаймо, що стан навколишнього природного середовища цілком і повністю залежить від нас!
Про подальший перебіг подій інформуватимемо.
В этом году хоть вовремя кинулись! Спасибо активистам!