Нещодавно у Роздільній було започатковано проєкт у рамках Міжнародної волонтерської організації ООН: Ментальне здоров’я людини за допомогою елементів театрального жанру.
Це масштабне дійство, до якого були залучені заклади культури та освіти міста, мало на меті сприяти покращенню психоемоційного стану людей, вмінню долати життєві перешкоди шляхом пробудження емоційних переживань через взаємодію з глядачами.
29 листопада у Роздільнянському Палаці культури відбулася своєрідна прем’єра проєкту – величне дійство, в якому ожила історія міста від зародження до сьогодення. Розпочалось воно з блоку, підготованого Роздільнянським міським ліцеєм № 1, що показав життя міста зі сповитка.
Його підхопила Роздільнянська школа мистецтв, яка представила заснування залізничного вузла у вигляді п’яти мальованих полотен.
Трагічну сторінку життя – період Голодомору – до болю щемно показали представники Роздільнянського міського ліцею №2.
Іншу, не менш вразливу, – велику війну – Роздільнянський ЦТДУМ.
А далі було відродження до мирного життя, що ожило в кадрах, створених Роздільнянським міським ліцеєм № 3.
Нова війна накрила чорним крилом країну, і перші дні її, перші пункти незламності, роботу медиків, допомогу військовим під музику на руїнах відтворив колектив Роздільнянського Палацу культури.
І, нарешті, момент перетворення негативних емоцій у потужний ресурс: на сцені великої зали Палацу культури, де всі попередні дійства транслювалися в режимі онлайн, колективи Роздільнянського міського ліцею №4 та Роздільнянської школи мистецтв представили театр тіней, а дерево життя, яке присутні прикрашали своїми фігурками-емоціями, стало символом народження нового, що увібрало в себе досвід і ресурси минулого…
По завершенні інтерактивної вистави слово взяли люди, які мали безпосередній зв’язок до всього, що відбувалося у Роздільнянському Палаці культури – представники IOM Ukraine Вони поділилися своїми емоціями, почули враження присутніх від побаченого і пережитого, висловили надію на продовження співпраці.
Якщо коротко означити девіз, що об’єднав усіх учасників дійства, то це звучало би як «Творчість. Волонтерство. Жага», адже кожен віддавався і віддавав, щоб кожна краплинка пам’яті зросила поле життя і стала не тільки живильною для прийдешніх поколінь, а й зродила багатогранну палітру почуттів.
Справжніми волонтерами стали підприємець Тетяна ПОДГОРНА, представник МНС Сергій РЕШЕТНЯК, небайдужі Ніна ГУЛАЄНКО та Світлана КАСЬКОВА. Вони не тільки надали допомогу, але й пропустили події крізь власну душу.
Це стартовий крок і, заперечуючи народну істину «перший млинець нанівець», доволі вдалий. Такого наше місто ще не бачило. Але, певно, ще не раз побачить.
Тож хай кожен наступний момент проєкту додає сил і впевненості, перетворює негативні емоції на рушійну енергію добра і сприяє покращенню ментального здоров’я не лише кожного мешканця, а й усієї країни.
Джерело: Роздільнянський Палац культури