Перенесення з двадцять першого століття в чотирнадцяте, без машини часу. Зацікавила? Тож читайте далі про місто з великою історією.
Кам’янець-Подільський – місто, що зберегло дух середньовіччя. Гармонія ландшафтів і архітектури переносить вас у середні віки. Журналістам – учасникам Харківського престуру випала нагода побувати на Хмельниччині, зокрема в чарівному місті Кам’янець-Подільському. Місто, яке є найстарішим на території України, зустріло гостей привітно. Навіть погода підлаштувалась.
Чарівні вулички старого міста захоплюють своєю стародавністю, неможливо втриматись, щоб не помацати чи не сфотографувати кожну стіну, стовп або камінчик. Як розповідає історія, до творення архітектури міста в різні періоди історії доклали майстерності своїх рук архітектори та скульптори з Італії, Нідерландів, Вірменії, Польщі, Франції, Туреччини та ін.
Наступною зупинкою журналістів став музей мініатюр «Замки України». Музей знаходиться просто неба, який зібрав у собі найвідоміші місця України. Біля кожного замку розміщено табличку з його короткою історією. За бажанням ви можете прослухати аудіозапис про кожну споруду.
Але справжній вайб ми відчули, коли потрапили у фортецю. Ці споруди вражають. Кам’янецька фортеця складається з одинадцяти башт, кожна з яких має свою назву. До прикладу, найвища має назву «Кармелюкова», тому що там тричі був ув’язнений український народний герой Устим Кармелюк. У кутовій башті знаходиться криниця глибиною в 40 м і діаметром 5 м.
На території фортеці знаходиться дуже багато експонатів і музеїв. Кожен відвідувач за бажанням може відвідати: катівню, «Музей технологій минулого», гончарню, в якій матиме можливість зробити собі горня на пам’ять і отримати його як сувенір. Також адміністрація замку зробила виставку «Незламні 24.02.2022…», в якій виразила весь біль, який переживає Український народ у цей непростий для кожного час. Всю цю та іншу інформацію вам повідають дівчата-екскурсоводи, які своїми захоплюючими розповідями переносять вас в атмосферу замку.
Закінчити свої мандри замком можна за обідом. Кухарі готують страви просто неба на вогнищі. Скуштувати бограч, шашлик чи овочі на грилі можна за цілком помірними цінами (не забуваймо, що заклад знаходиться в історичному місці).
Кам’янець-Подільський – це місто, в яке хочеться повертатися і не раз. Це місце, де ти відчуваєш спокій, заспокоєння, перезавантаження. Якщо ви замислюєтесь, куди поїхати на вікенд, то, не вагаючись, вибирайте Кам’янець-Подільський.
Вікторія Яслик
Фото авторки